Rubriky:

1. liga

Obdivuji Pirla a Lamparda, říká ukrajinský záložník Morozenko ve službách Liberce

11. srpna 2012 17:32

Při absenci nemocného tahouna týmu Jiřího Štajnera, jemuž život komplikuje embolie, musí trenér libereckých fotbalistů Jaroslav Šilhavý řešit složení ofenzivních postů ve středové řadě. A tak kromě srbského technika a snajpra Miloše Bosančiče nachází uplatnění v sestavě českého mistra i ukrajinský záložník Eugen Morozenko. Teprve dvacetiletý hráč sbírá starty nejen v lize, ale i na půdě evropských pohárů. „Chtěl bych se v Liberci co nejdříve prosadit,“ říká v rozhovoru pro Sport.cz.

Do severočeského klubu jste přišel na začátku letní přípravy. Už jste si stačil roztřídit dojmy z nového působiště?

Poznal jsem, že je tady kvalitní mužstvo, velmi dobrý trenérský štáb i veškerý personál, starající se o zázemí pro fotbal. Přišel jsem z rezervy Dynama Kyjev, které mě nezařadilo do áčka pro novou sezónu. Ukrajinský manažer, jenž má kontakty na české prostředí, mi řekl, abych přijel na zkoušku do Slovanu Liberec. A asi jsem se osvědčil, když jsem dostal smlouvu.

Jak vidíte svou úlohu v mužstvu?

Jsem v Liberci nováčkem a vím, že musím jít postupnými kroky, abych se v budoucnu prosadil. Slyšel jsem, že Jirka Štajner byl na jaře obrovskou osobností, lídrem Slovanu. A pro žádného záložníka není snadné ho nějakým způsobem nahradit.

Máte fotbalové vzory?

Obdivuji dva záložníky světového formátu, jako jsou Andrea Pirlo a Frank Lampard (úsměv).

V Liberci jste si odbyl ostrý test i v rámci předkola Ligy mistrů. Jak vás mrzí vyřazení od rumunské Kluže?

V kabině panovalo zklamání. V domácí odvetě jsme dali jediný gól, což nestačilo. Soupeře podržel brankář.

V sobotu vás čeká ligový duel v Jablonci. A tohle derby bývá hodně sledované. Mezi oběma kluby jde pokaždé nejen o body, ale i velkou prestiž. Slyšel jste o tom?

Mužstvo Jablonce jsem nikdy neviděl. Ale fotbal sleduji a vím, že za něj hraje český reprezentační útočník David Lafata, který byl i na mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině. Věřím, že si s ním naši obránci poradí.

Liberečtí nastoupí k zápasu v pozici vedoucího týmu tabulky. Cítíte se na obhajobu titulu?

Liga je pořád na začátku, vždyť se hraje teprve třetí kolo. Sezóna bude ještě dlouhá a uvidíme až na konci, jak to dopadne (úsměv).

eš, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..