Sparta vyhrála na Slovácku a vede ligu, Plzeň prohrála doma s nováčkem z Brna

Velké překvapení přinesly nedělní zápasy 3. kola fotbalové ligy. Favorizovaná Plzeň totiž doma prohrála 2:3 s brněnským nováčkem. Ve skvělém světle se naopak představila pražská Sparta, která vyhrála vysoko 4:1 v Uherském Hradišti nad Slováckem a vede tabulku. Zápasy v Příbrami a Hradci Králové skončily shodně remízou 1:1. Není bez zajímavosti, že druhý nováček Jihlava v lize ještě neprohrál a má na kontě tři body za tři nerozhodné výsledky.

Albánec v dresu Sparty Balaj jásá nad gólem, který vstřelil Slovácku.

Slovácko zatím nezískalo ani bod, ba dokonce nedalo ani jeden gól a ani úvod zápasu s favorizovanou Spartou mu nevyšel. Už po šesti minutách šli Pražané do vedení, neboť Pavelka se ve vzduchu prosadil před Trousila a obstaral svému týmů důležité vedení.

Spartu pochopitelně rychlé vedení uklidnilo, takže převzala režii a měla navrch. A za sedm minut přidala druhou branku, neboť dloluhý nákop Vidličky poslal za Melichárkova záda Albánec Balaj.

Až potom se domácí probrali, snížili zásluhou Trousila a měli i další příležitosti na vyrovnání. Využít jich však nedovedli, takže  dvě minuty před přestávkou vstřelil čerstvý reprezentant Hušbauer z trestného kopu třetí gól hostů. A když pět minut po přestávce přidal Kadlec z penalty čtvrtou branku hostů, nebylo co řešit. Sparta dokráčela k vysoké výhře s přehledem.

Brno dokázalo v Plzni senzačně vyhrát

Plzeň bylo v duelu s brněnským ligovým nováčkem pochopitelně velkým favoritem, což potvrzovala hned od prvních minut. Začala velkým tlakem, přitiskla hosty k bráně a na vedoucí branku nemusela čekat dlouho. Po několika závarech se prosadil Procházka.

Brno ale okamžitě otevřelo hru, začalo útočit a hlavičkující Pernica se v 19. min. postaral o vyrovnání. Od této chvíle se začalo hrát jen na bránu hostů. Plzeň si vynutila obrovskou převahu, přitiskla soupeře k bráně, trefovala tyče a zahazovala jednu šanci za druhou.

Až pět minut po přestávce se trefil Rajtoral a zajistil domácím zasloužené vedení. Jenže v 73. min. po nápadité útočné akci Brno podruhé vyrovnalo a Plzni začaly starosti. Zvláště, když za dvě minuty Brno opět  dokonale rozebralo obranu domácích a Halaška vstřelil třetí gól, který znamenal senzační výhru hostů.

Jihlava získala další bod

Druhý ligový nováček začal v Hradci Králové výborně. Už po šesti minutách kopal Vaculík rohový kop a Tecl dal hlavou vedoucí góly Jihlavy. Domácí odpověděli po necelé půlhodině, kdy Šisler vyrovnal. Šance pak nabízely oběma celkům, ale ani jeden jich nedovedl využít.

Zápas nakonec skončil nerozhodně, což znamenalo třetí remízu a třetí bod nováčka z Jihlavy.

Už i Příbram bodovala

Ve středočeském derby přivítala poslední Příbram, která zatím nezískala ani bod, zraněními zdecimovanou Mladou Boleslav. Hostům totiž chybí Chramosta, Kulič, Rolko, Smejkal, Štohanzl, Janíček, Fabián, Zahustel a také Magera. Domácí toho využili a hned v úvodu šli zásluhou Střihavky do vedení. Mladá Boleslav se ovšem po přestávce zlepšila a podařilo se jí vyrovnat. Remíza je pro ni nesporně úspěchem.

Fotbalová Gambrinus liga - 3. kolo
Pátek
Dukla - Teplice 4:0
Branky: 28. Pázler, 40. Přeučil, 48. Berger, 79. Kalouda.
Slovácko - Sparta  1:4
Branky: 24. Trousil - 6. Pavelka, 13. Balaj, 43. Hušbauer, 50. Kadlec (penalta).
Plzeň - Brno 2:3
Branky: 9. Procházka, 50. Rajtoral - 19. Pernica, 73. Mezlík, 75. Halaška.
Hradec Králové - Jihlava 1:1
Branky: 28. Šisler - 6. Tecl