Slovácko - Sparta 1:4Sparta si zajistila hned v úvodu jasné vítězství na Slovácku

8. Pavelka 0 : 1
13. Balaj 0 : 2
24. Trousil 1 : 2
43. Hušbauer 1 : 3
50. Kadlec (penalta) 1 : 4

Vydařený vstup do zápasu korunovaný dvěma góly Pavelky a Balaje v rozmezí pěti minut zajistil fotbalistům Sparty v Uherském Hradišti přesvědčivé vítězství nad Slováckem 4:1. Další branky Sparty přidali z trestného kopu Hušbauer a po změně stran z penalty Kadlec. Jediný gól domácího týmu zaznamenal obránce Trousil. Slovácko pokračuje v nevydařeném vstupu do ligy: po třech kolech je stále bez bodu, se Spartou už deset zápasů nezískalo ani bod. Sparta má na kontě sedm bodů.

Albánec Balaj jásá nad gólem, který vstřelil ve sparťanském dresu.

Slovácko i s novou posilou Valentou začalo proti Pražanům hodně bojácně a s respektem. V útoku zůstal pouze osamocený Došek a z herního rozestavení byla jasně čitelná defenzivní taktika se snahou neinkasovat. Ale sparťané bázlivé domácí rychle potrestali. Už v 8. minutě po akci Kadlece a Kadeřábka hlavou poslal míč do sítě Pavelka, který v minulé sezoně právě ve Slovácku hostoval. Inkasovaná branka se podepsala na psychice domácích fotbalistů.

Sparta se dostávala snadno do střeleckých pozic a ve 12. minutě se po dlouhém centru z vlastní poloviny hřiště prosadil premiérovou trefou v české lize jednadvacetiletý Albánec Bekim Balaj.

Po dvaceti minutách se Slovácko probralo z herního útlumu. Změna herního stylu přinesla ve 24. minutě domácímu týmu také první letošní ligovou branku. po Volešákově centru neobsazený Trousil hlavou překonal brankáře Vaclíka. O pět minut později po chybě sparťanského obránce Švejdíka proti volnému Martykánovi zakročil hostující brankář Vaclík.

Sparta naopak ještě před poločasem udeřila potřetí: po faulu na Pavelku se z trestného kopu prosadil Hušbauer, v pátek premiérově povolaný do reprezentace.

Hned po změně stran potrestala Sparta další hrubku domácích zadáků. Po Vidličkově nákopu si zpracovával míč zády k brance útočník Kadlec, kterého obránce Kubáň srazil k zemi a faulovaný hráč z penalty poprvé od loňského listopadu v lize slavil vstřelený gól. Kadlec tak korunoval druhou ligovou výhru Sparty za sebou.

1. FC Slovácko - Sparta Praha 1:4
Branky: 24. Trousil - 8. Pavelka, 13. Balaj, 43. Hušbauer, 50. Kadlec z pen. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Jiřík. ŽK: Kuncl, Kubáň, Došek, Kerbr - Kadlec. Diváci: 6532. Poločas 1:3.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Košút, Kubáň - Volešák (61. Kerbr), Daníček, Martykán (55. Trávník), Valenta, Lukáš (46. Kovář) - Došek. Trenér: Soukup.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek, Pavelka (81. Grajciar), Hušbauer, Skalák (85. Hybš) - Balaj, Kadlec (76. Holek).Trenér: Lavička.