Budějovice - Ostrava 1:2Baník slaví první výhru, v Budějovicích mu pomohla i Řepkova minela

15. Mach 0 : 1
73. Kukec 0 : 2
85. Otepka (penalta) 1 : 2

České Budějovice

Ostravský Baník slaví první výhru v nové ligové sezóně. V pondělní dohrávce 3. kola na hřišti Českých Budějovic přerušil úspěšnou domácí bilanci Jihočechů, kteří z předchozích třinácti soutěžních duelů prohráli na vlastním trávníku jediný, a zvítězil 2:1. Jihočeši dokázali dvoubrankový náskok hostů pouze zmírnit proměněnou penaltou z 85. minuty.

Sudí Jiří Adam (vlevo) při výlevu vzteku budějovického Tomáše Řepky nehnul ani brvou, vzápětí tasil žlutou kartu.

"V Jablonci a se Slavií jsme v závěrech zápasů selhali. Hráče jsem na to upozorňoval i před dnešním utkání a tentokrát jsme to zvládli," neskrýval spokojenost s vystoupením Baníku kouč Radoslav Látal.

Hosté se do vedení dostali relativně snadno. Po akci Kukece s Krautem kopal Baník roh, Greguš poslal míč na vzdálenější tyč, kam si naběhl Mach a k překonání Daňka mu stačilo jen správně nastavit nohu.

České Budějovice inkasovaný gól viditelně zarazil. Jihočeši najednou kupili nepřesnosti a často se sami připravovali o míč. Ostrava mohla do přestávky vést o dvě branky. Rychle a nakrátko rozehrála standardní situaci, Greguš se dostal do nekoncentrované českobudějovické obrany, ale vystřelil těsně vedle pravé tyče.

Cipro: Pánbůh nás trestá za zkrat v Boleslavi

Domácí trenér František Cipro na nepříznivý poločasový vývoj zareagoval, zúžil pětičlennou zálohu na čtyři hráče a k Markovičovi poslal druhého útočníka Řezníčka.

V 54. minutě se České Budějovice dostaly do první nadějné situace. Přihrávka z levé strany prošla celým pokutovým územím až na vzdálenější tyč. Tam si naběhl Novák, ale jeho střelu z odkryté branky vykopnul Mach. Českobudějovický obránce pak v 64. minutě ještě nebezpečně hlavičkoval po rohu, ale tentokrát minul branku.

Skutečný zmar pro domácí teprve přišel. Hanzlík vhodil aut na Řepku, jenž v souboji s Kukecem upadl, záložník ostravského týmu postupoval sám na Daňka a pohodlně přidal druhou branku hostů.

I České Budějovice se v závěru dočkaly gólové radosti. Po faulu Frydrycha na Markoviče se z penalty trefil Otepka. Víc však už Jihočeši nestihli. "Pánbůh nás trestá za ten zápas v Mladé Boleslavi," uvedl jihočeský trenér František Cipro. V minulém kole Jihočeši vedli po první půli 2:0, ale nakonec prohráli 2:3.

Dohrávka 3. kola Gambrinus ligy
Č. Budějovice - Ostrava 1:2 (0:1)on-line
Branky: 85. Otepka z pen. - 15. Mach, 73. Kukec. Rozhodčí: Adam - Košec, J. Paták. ŽK: Otepka, Řepka, Novák - Greguš, Kaprálik, Frydrych. Diváci: 2587.
Č. Budějovice: Daněk - Novák, Řepka, Lengyel, Hanzlík (76. Zeba) - Klesa (71. Hudson), Rýdel, Otepka, Rakovan (46. Řezníček), Sandro - Markovič. Trenér: Cipro.
Ostrava: Buček - Kaprálik, Vomáčka, Frydrych, Mach - Zawada, Greguš, Vašenda (82. Onuchukwu), Kukec (90. Vrťo), Milosavljev (72. Droppa) - Kraut. Trenér: Látal.