Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Uteklo nám vítězství, ale musíme brát i bod, přemítal Komňacký po partii na půdě mistra

20. srpna 2012 16:17 - Liberec

Pět let přijížděl fotbalový trenér František Komňacký do Liberce ze sousedního Jablonce k tradičnímu derby. V posledním ligovém kole dorazil pod Ještěd znovu, už v roli kouče Jihlavy. „Sahali jsme po vítězství, ale před utkáním bychom bod brali,“ glosoval zkušený trenér remízu 1:1 v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Jan Handrejch, Právo

Zmocnila se vás nostalgie z toho, jak jste v minulosti prožíval v jabloneckých službách souboje s regionálním rivalem?

Tak to ne. Nostalgie nepřišla. V Liberci jsem nevyhrál s Jabloncem a ani nyní s Jihlavou. Takže pořád je pro mě Slovan silným mužstvem, proti němuž moji svěřenci nenašli ne jeho hřišti recept na tři body. Ale zároveň musím říci, že v neděli jsme byli k vítězství hodně blízko. Obdržený vyrovnávací gól ve čtvrté minutě nastavení mrzí. Nakonec ale beru i bod, protože jsme narazili na mistra a celek, účinkující v pohárové Evropě.

Máte na svém kontě čtyři nerozhodné výsledky. Když v tomto trendu budete pokračovat, dá se s nadsázkou uvažovat o tom, že byste se mohli „proremizovat" k záchraně?

Já bych se tomu nebránil. Přiznávám, že je pro nás podstatné, abychom v soutěži zůstali i pro další ročník. Získali jsme dosud čtyři body. Pořád nás rmoutí ztráta tříbrankového náskoku na Slavii. Ale třeba jsme také mohli mít „zero", jak říká brankář Jarda Blažek, a mohli jsme si rvát vlasy.

V čem byste viděl momentální nedostatky ve hře týmu?

Jsme nováčkem a stále se učíme. Někteří hráči se dostanou do šancí, a kdyby je třeba vyřešili s větší jistotou a přehledem, dali bychom víc gólů.

Mladíček Lukáš Masopust při zápase v Liberci předvedl nevídanou parádičku při útočné akci. Všiml jste si toho?

Samozřejmě. Ale nebyla to v jeho podání úplná novinka. Podobné technické kousky předváděl už pan Adamec v dresu Trnavy v šedesátých letech (úsměv).

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..