Mistrovský Liberec vyhrál na jihu Čech, Plzeň nakonec udolala Mladou Boleslav a vede ligu

Praha/ Wolfsburg

Mistrovský Liberec si po remíze v kvalifikaci o Evropskou ligu spravil chuť na domácí ligové scéně. Vyhrál totiž na jihu Čech hladce 2:0 a dostal Č. Budějovice do hodně prekérní situace. Ciprův tým prohrál už čtvrtý zápas v řadě. Zabrala i Plzeň, která sice měla s Mladou Boleslaví hodně práce, ale ve druhé půli ji přece jen udolala a do pondělí se ujala vedení v tabulce. Hradec Králové doma remizoval s Ostravou a na výhru stále čeká. Páté kolo uzavře v pondělí šlágr Jablonce se Spartou.

Liberecký útočník Josef Šural (zády) se raduje se spoluhráči z gólu v českobudějovické síti.

Plzeň po pohárové prohře v Bruselu s Lokerenem si chce spravit sebevědomí v ligovém duelu s Mladou Boleslaví. Trenér Vrba nechal na lavičce seděl Rajtorala, na odvetu s Belgičany šetřil i Horvátha, jeho celek i tak začal náporem. Už ve 3. min. lízala střela Ďuriše břevno, v 11. min. pak příležitost Hanouska likvidoval akrobatickým zákrokem mladoboleslavský brankář Šeda.

Až příchod Horvátha a Rajtorala  deset minut po přestávce domácím konečně pomohl k vedení. Několik Horváthových pokusů se sice neujalo, ale po jeho centru přece jen hlavičkující Hanousek branku dal. Středočeši se sice pokusili vyrovnat, ale v poslední minutě zpečetil jejich osud stoper Procházka.

Jihočechy načal Šural

České Budějovice přivítaly mistrovský Liberec a po třech prohrách v řadě už potřebovaly nutně bodovat. Jenže na Severočechy to neumí, neporazily je už v sedmi ligových zápasech po sobě. Ani tentokrát jim začátek zápasu nevyšel. Ve 24. min. se dostal k nůžkám maktivní Šural a gólman Daněk byl bez šance.

Domácím se nabídla velká šance na vyrovnání těsně před přestávkou, ale Novák na brankáře Bičíka nevyzrál. Třináct minut po změně stran udeřili znovu hosté, Brazilec Souza polovysokou střelou překonal Daňka podruhé a mistr dokráčel za výhrou. Zmar domácích dovrršil Otepka, který v poslední minutě trefil z trestného kopu tyč.

Votroci zase jen remizovali

Hradec Králové začal sice střetnutí s Ostravou aktivně, vynutil si však jen platonickou převahu, z níž hostující bránu vážněji neohrozil. Hosté přečkali prvních dvacet minut v poklidu, postupně přidávali a navrch měli oni. Nebezpečně pálili Kukec i Fantiš, střelu Milosavljeva vyrazil domácí brankář Koubek jen s velkou námahou, Frydrych na centr Kukece nedoskočil.

Po přestávce začali "votroci" podstatně lépe. Šanci Štěpána ještě Baník přečkal bez úhony, v 55. min. však Holeš přece jen střelou z hranice šestnáctky skóre načal. Ostrava odpověděla bleskově - po centru Milosavljeva totiž Kukec hlavou vyrovnal. Sedm minut před koncem mohl Milosavljev skóre otočit, ale prakticky na čáře nedokázal míč dopravit do sítě. Zápas tak skončil remízou.