Budějovice - Liberec 0:2Mistr vyhrál v Budějovicích, domácí počtvrté za sebou prohráli

Fotbalisté Českých Budějovic podlehli Liberci 0:2. Jihočeši tak prohráli čtvrtý zápas po sobě a pozvolna klesají na absolutní dno tabulky. Obhájce titulu zvítězil po dvou kolech, v nichž získal jen bod za remízu s Jihlavou. Góly Slovanu vstřelili Šural, který skóroval popáté v ligové sezoně, a Souza.

Mistr na jihu Čech zaslouženě vyhrál. Na snímku bojuje Lukáš Vácha (vlevo) z Liberce a Jan Halama z Českých Budějovic.

Hosté zahájili utkání bez stopera Jana Nezmara a krajního obránce nebo záložníka Ondřeje Kušníra. Oba členové základní sestavy zůstali jen mezi náhradníky a v náročném programu Severočechů, kteří usilují o účast v základní skupině Evropské ligy, měli jen odpočívat.

Ovšem Kušnír se následně velmi brzy musel zapojit do hry. Liberec začal opatrně a České Budějovice dvakrát zahrozily. Nejprve Otepkovu střelu Bičík vyrazil na roh, následně Markovič mířil vedle.

Slovan ale hned z první nebezpečné akce skóroval. Z levé strany odcentroval Fleišman, Šural byl sice zády k bráně, přesto si před Hanzlíkem dokázal pokrýt míč a střelou přes hlavu překonal Daňka. Liberecký hráč tak zaznamenal pátý gól v sezoně a v tabulce kanonýrů se dotáhnul na vedoucího slávistu Kisela.

Další zásah však Šural nepřidal, kvůli zranění nedokončil ani první poločas. Po jednom souboji jej liberecký realizační tým dlouho ošetřoval. Šural se pak vrátil na hřiště, kde chvilku kulhal a následně musel střídat. Těsně před přestávkou jej tak nahradil Kušnír.

Liberci však jako by Šural nechyběl a také ve druhé části se hosté dokázali brzy prosadit. Za půlicí čárou Hadaščok přiklepnul míč Souzovi. Ten s Breznaníkem běžel na českobudějovickou defenzivu, která před ním neustále ustupovala. Proto brazilský záložník místo přihrávky volil střelu k tyči a Daněk se natahoval marně. Souza se radoval z premiérové trefy v české lize.

V 90. minutě trefil ze standardní situace Otepka tyč, ale to bylo ze strany domácích ve druhé půli vše. Liberec si tak před čtvrtečním odvetným zápasem předkola Evropské ligy na hřišti ukrajinského Dněpru zvednul vítězstvím na jihu Čech sebevědomí.

České Budějovice - Slovan Liberec 0:2
Branky: 24. Šural, 57. Souza. Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Filípek. ŽK: Řepka, Hanzlík (oba Budějovice). Diváci: 2920. Poločas 0:1.
České Budějovice: Daněk - Novák (72. Němec), Řepka, Lengyel, Hanzlík - Klesa, Otepka, Halama (29. Zeba), Rýdel (62. Řezníček), Sandro - Markovič. Trenér: Cipro.
Liberec: Bičík - Ljulka, Karišik, Kelič, Fleišman - Šural (45. Kušnír), Vácha, Janů, Souza (64. Bosančič), Breznaník - Hadaščok (90. Mustapha). Trenér: Šilhavý.