Hradec - Ostrava 1:1Hradec Králové počtvrté za sebou remizoval

Východočeši si připsali čtvrtý nerozhodný výsledek po sobě a v součtu s minulou sezonou čekají na vítězství už deset utkání. Domácí poslal svým premiérovým gólem v české lize do vedení v 55. minutě Holeš, za pět minut ale srovnal Kukec.

Ostravský Davor Kukec (uprostřed) se znovu zapsal mezi střelce.

První poločas nabídl velmi průměrnou hru. Hradec byl bezzubý, jenže ani Baník, s nímž tentokrát nepřijelo tolik fanoušků, jak bylo dříve zvykem, nijak zvlášť nehrozil. Největší příležitost prvního půle proto přišla naprosto náhodně: centr do šestnáctky chtěl odvrátit jeden z hradeckých zadáků, provedl to však nešikovně a jeho hlavičku musel perfektním zákrokem vyrazit brankář Koubek.

Druhá půle byla o něčem jiném a oba týmy začaly předvádět velmi slušný fotbal. Hradec byl mírně aktivnější, jenže ani Ostrava nezaostávala. Oba góly se vešly do pěti minut.

Hradec šel do vedení v 55 minutě. Odražený míč se dostal na šestnáctce k Holešovi a mladý hráč ho placírkou přesně trefil do horního rohu Bučkovy brány. Domácí záložník se radoval z prvního gólu v ligové kariéře. Kouči Plíškovi se vyplatilo, že ho poprvé v této sezoně přesunul z postu pravého obránce do středové řady.

Ostravská odpověď však byla rychlá, hned za pět minut vyrovnal šikovný záložník Kukec. Chorvat se trefil hlavou, ačkoliv většinou skóruje technickými střelami. I v Hradci se o svůj typický způsob zakončení pokoušel, ani jednou však nebyl přesný.

Rušnou druhou část zápasu mohly zlomit na svou stranu oba celky. Jasné šance však neproměnil hostující Miloslavljev ani domácí Uškovič. Hradci tak k první výhře v sezoně nepomohl ani fakt, že se poprvé v novém ročníku dostal do vedení.

Hradec Králové - Baník Ostrava 1:1
Branky: 55. Holeš - 60. Kukec. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Kovařík. ŽK: Poděbradský, Šisler - Miloslavljev, Kaprálik. Diváci: 5120. Poločas 0:0.
Hradec: Koubek - Plašil, Hochmeister, Fukal, Poděbradský - Strnad (90. Mrázek), Šisler - Holeš (83. Rezek), Harba, Štěpán - Dvořák (54. Uškovič). Trenér: Plíšek.
Ostrava: Buček - Frydrych, Kaprálik, Vomáčka, Mach - Droppa, Vašenda - Miloslavljev (88. Vrťo), Lukeš, Kukec (83. Onuchukwu) - Fantiš (90. Zeher). Trenér: Látal.