Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Mičola přišel z Francie do Slavie restartovat kariéru

28. srpna 2012 13:49

Po dvou sezónách ve francouzském Brestu se ofenzivní záložník Tomáš Mičola vrátil do české ligy. Podepsal dvouletou smlouvu ve Slavii a doufá, že restartuje svou fotbalovou kariéru, která poslední dobou ve Francii uvadala.

 

www.slavia.cz

Proč jste se rozhodl pro návrat domů?

Měl jsem i jiné nabídky z Francie nebo Dynama Drážďany, ale všechno by bylo na hostování, a to mě moc nelákalo. Slavia mě vykoupila a v podstatě i zachránila. Jsem moc rád, protože v Brestu bych teď nehrál. Přitom první rok jsem tam měl hodně dobrý.

Mohly za zhoršení vaší pozice i zdravotní problémy?

Já byl v únoru na operaci menisku, ale to je banalita. Jenže po nich šance nepřicházela a teď to se mnou taky dobře nevypadalo.

Proč?

Momentálně je v Brestu dvacet osm hráčů do pole a čtyři gólmani. Z toho deset reprezentantů různých afrických zemí. Konkurence je obrovská a nedělá to moc velkou dobrotu ani v kabině.

Jaká je pozice vašeho dnes už bývalého parťáka Maria Ličky?

Taky to nemá úplně jednoduché. Tam skoro nikdo nemá jistotu, že bude pravidelně hrát.

Co vám poradil?

Ať jdu za svým snem, že mi návrat do české ligy může pomoci, abych se zase správně nastartoval. Bude mi hodně chybět on i jeho rodina, byli jsme jako bráchové.

Když se ohlédnete za angažmá v Brestu, co vám dalo?

Zkušenosti. Tam skutečně poznáte, co je konkurence. Při tréninku jsme hráli zápas jedenáct na jedenáct a dalších šest kluků jen koukalo... Kromě toho jsem se naučil řeč a poznal svět, protože Brest je pomalu na konci světa (úsměv). Rozhodně toho kroku nelituji, udělal bych ho znovu. Ale teď mi začíná nová etapa fotbalového života a já chci co nejvíc pomoci Slavii.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..