1. liga

Olomouc sestřelila třemi brankami mistrovský Liberec, Hradec poprvé vyhrál

16. září 2012 16:52 - Praha
(Aktualizováno: 16. září 2012 19:14)

Třikrát musel David Bičík, brankář mistrovského Liberce, lovit míč ze své sítě v utkání 7. kola Gambrinus ligy na půdě Olomouce. Sigma zvítězila 3:0 a posunula se na čtvrtou příčku tabulky. Ve druhém nedělním utkání se prvního vítězství dočkali hráči Hradce Králové, kteří porazili nováčka Zbrojovku Brno 2:0.

Luděk Peřina, ČTK

Liberec v minulém kole remizoval se Slavií na vlastním stadiónu bez branek. A ani jednu branku nedokázal Slovan vstřelit ani na trávníku Sigmy Olomouc. Na bod to tentokrát svěřencům Jaroslava Šilhavého nestačilo. Hanáci naopak uštědřili mistrovskému celku nepříjemný výprask.

V 18. minutě si míč ke standardní situaci postavil nejmladší hráč v domácím dresu Martin Pospíšil a poslal balón do sítě za bezmocného Bičíka. Krátce po hodině hry se domácí radovali podruhé. Michal Ordoš prošel obranou Severočechů a umístěnou střelou k pravé tyči náskok navýšil. Poslední gól Hanáků vstřelil Martin Doležal, který ve skluzu zužitkoval centr Jana Schulmeistera.

Olomouc se díky výhře protlačila na čtvrté místo, bod před svého nedělního soupeře.

První výhru vybojoval Hradec

Hradečtí fotbalisté si připsali v probíhajícím ročníku první vítězství. Východočeši ho dosáhli v domácím zápase s Brnem. Ve 22. minutě se balón snesl do pokutového území k Dvořákovi, který přihrál volnému Uškovičovi, před nímž zívala zcela odkrytá brána Zbrojovky. V 31. minutě vedli „votroci" o dva góly. Šisler se za hranicí velkého vápna opřel do míče a pohlednou střelou propálil Radka z bráně hostů.

Hradečtí si díky třem bodům polepšili v tabulce. Východočeši se odpoutali od posledního dua Příbram, Budějovice a jsou jedenáctí. Brno má deset bodů a je sedmé.