Budějovice - Dukla 1:1Kouč Soukup dovedl v premiéře Budějovice k bodu

16. Řezníček 1 : 0
61. Vorel 1 : 1

Fotbalisté Českých Budějovic v premiéře pod novým trenérem Miroslavem Soukupem remizovali s Duklou Praha 1:1. Jihočeši v duelu 7. ligového kola vedli po brance Řezníčka, po hodině hry ale srovnal Vorel. Dynamo bodovalo po pěti předešlých porážkách, stále ale zůstává o skóre na posledním místě tabulky. Dukla remizovala počtvrté v sezoně a je v neúplné tabulce desátá.

Jihočeši pod novým koučem nasadili dva útočníky a začali s elánem. První čtvrthodinu se tak hrálo převážně před šestnáctkou hostů. Brankáře Radu vylekal ve čtrnácté minutě z přímého kopu Machovec, který nastoupil poprvé v této ligové sezoně. Jeho tečovaná dalekonosná střela zaduněla o břevno.

O dvě minuty později už domácí slavili zasloužené vedení. Po Klesově centru prokázal důraz Řezníček a hlavou zaznamenal svůj první gól v ročníku.

Dynamo vysoko napadalo a zpočátku nepouštělo Duklu ke své brance. Až v závěru poločasu Pražané zahrozili, Berger ale ve 43. minutě po Svatonského přihrávce promáchl.

Hostující kouč Kozel vyměnil v přestávce Kaloudu čerstvým Malým a Dukla pokračovala ve zlepšeném výkonu. Nerozhodila ji ani asi pětiminutová přestávka poté, co zhaslo několik světel.

V 61. minutě tým z Julisky srovnal. Na centr Malého z levé strany si naběhl Vorel a přesnou hlavičkou si připsal premiérový gól v sezoně. Domácí zkusili o čtyři minuty později odpovědět, Markovič, který na jihu Čech hostuje z Dukly, ale hradbu těl nepropálil.

Na druhé straně v 76. minutě Malý z přímého kopu protáhl Daňka. Sedm minut před koncem musel po druhé žluté kartě pod sprchy hostující Pospěch, ale Jihočeši vítězný gól nepřidali ani v dlouhém osmiminutovém nastavení. Nakonec mohli i prohrát, v úplném závěru totiž Vrzal zdálky orazítkoval tyč.

Dynamo České Budějovice - Dukla Praha 1:1 (1:0)
Branky: 16. Řezníček - 61. Vorel. Rozhodčí: Bílek - Dobrovolný, Kocián. ŽK: Riegel, Řezníček - Vorel, Pospěch. ČK: 84. Pospěch. Diváci: 2445.
Č. Budějovice: Daněk - Riegel, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (80. Hanzlík), Javorek, Otepka, Sandro - Řezníček, Markovič (90. Linhart). Trenér: Soukup.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Božič, Vrzal - Gedeon, Borek, Kalouda (46. Malý) - Berger (90. Štetina), Pospěch, Svatonský (86. Přeučil). Trenér: Kozel.