FOTBAL: Plzeň i v deseti v Teplicích remizovala, Jihlava si odvezla z Brna debakl

Brusel/ Praha

Pomalu osmdesát minut hráli fotbalisté Plzně na teplických Stínadlech jen v deseti, neboť hned v samém úvodu střetnutí byl vyloučen stoper Čišovský, přesto dokázal Vrbův tým uhrát remízu 1:1 a na špici tabulky srovnal krok s Jabloncem. Oba týmy mají stejný počet bodů a naprosto shodné skóre. Překvapením kola je debakl, který utrpěla Jihlava v souboji nováčků v Brně. Malé pražské derby na Julisce skončilo bezgólovou remízou, Mladá Boleslav konečně vyhrála.

Plzeňský Marian Čišovský (vpravo) dostal v Teplicích už po třinácti minutách červenou.

Svědkem souboje ligových nováčků bylo Brno. Domácím se nástup do zápasu mimořádně povedl a už po čtvrthodině vedli nad dosud neporaženou Jihlavou 2:0. První gól vstřelil pochopitelně Švancara, druhý přidala nova posila Michal Škoda.

Jak na to?
V záhlaví on-line reportáže klikněte na Nastavit zvuk. Zatímco ve starší verzi bylo možné vybrat pouze zvuk při gólu, nyní si můžete zvolit, která z osobností bude komentovat důležité momenty utkání. Navíc si podle svých fanouškovských preferencí můžete vybrat, kterému týmu (domácím nebo hostům) bude komentátor „nadržovat“.Příjemnou zábavu!

Jihlava se ale ani za nepřiznivého stavu nevzdala, ještě do přestávky měla několik slibných příležitostí, osm minut po půli se jí zásluhou nejlepšího ligového střelce Tecla podařilo skóre snížit a zápas tak zdramatizovat. Ovšem jen na chvíli... Oba brněnští střelci se znovu přihlásili, každý dal po gólu a společně tak rozhodli o první prohře jihlavského nováčka v nejvyšší soutěži.

Nejprve gól, pak červená pro Čišovského

Hned dvě rány v rychlém sledu dostala Plzeň na stadionu posledních Teplic. Už po deseti minutách vstřelil vedoucí gól domácích Mahmutovič, tři minuty poté unikal Čišovskému, který ho k trávníku stáhl rukou a dostal červenou.

Severočeši začali hrát přesilovku, jenže už za další tři minuty zažili šok. Hlavičkující Ďuriš vyrovnal a hosté měli najednou i v oslabení navrch. Darida dokonce cpal balón do brány, ale Matula na čáře zachránil. Ještě před přestávkou odstoupil kapitán a dirigent Plzně Horváth laborující již delší dobu s poraněným lýtkem a hosté se zaměřili evidentně na zisk bodu. Na ten nakonec dosáhli, protože Ďurišův pád v šestnáctce rozhodí jako penaltu neposoudil.

Melá pražské derby bez branek

V malém pražském derby se na Julisce v zápase Dukly proti Slavii odehrával souboj otce se synem. Hosty totiž vede Petr Rada a v bráně Dukly stojí jeho syn Filip. Ke gólu měli v prvním poločase domácí... Svatonský se ale v nadějné pžíležitosti neprosadil. Přeučil bránu minul a když ho pak chybující Juhar doslova vybídl ke skórování, selhal střelecky zase. Slavia zahrozila jen jednou, ale Latka se rovněž neprosadil.

Devět minut po přestávce nabídl domácím velkou chybou šanci pro změnu brankář Čontofalský.Špatně rozehrál, míč se dostal k Bergrovi, který našel Svatonského, ale ten poslal na bránu slabou hlavičku, kterou slávistický gólman stačil chytit. Tím byl počet šancí vlastně vyčerpán a malé pražské derby skončilo bezbnrankovou remízou.

Minář slavil první výhru

Mladá Boleslav vedená poprvé sportovním ředitelem Ladislavem Minářem začala proti Hradci Králové s chutí. měla více ze hry, ale ne vedoucí gól čekala přes půlhodiny, kdy se trefil Nešpor. Východočeši mohli záhy vyrovnat. Brankář Mladé Boleslavi Miller totiž při výkopu napálil hostujícího Šíslera a měl štěstí, že se míč odrazil jen těsně vedle jeho brány.

Po změně stran se Hradec Králové snažil o vyrovnání. Střelu Uškoviče ale zblokoval Dosoudil, Šislerovu hlavičku reflexivně vyrazil Miller, Dvořák byl v koncovce tak překvapený, že vystřelil slabě. Mladá Boleslav tak vyhrála a Minář slavil na její lavičce první vítězství.