Sparta - Olomouc 1:2Ordoš opařil Letnou a Sparta po Plzni a Lyonu prohrála i s Hanáky

60. Kadlec (penalta) 1 : 0
66. Ordoš 1 : 1
78. Ordoš 1 : 2

Pouhých šest minut vedli a byli v té době zpátky na prvním místě tabulky. Dohrávka 8. kola Gambrinus ligy však nakonec pro fotbalisty Sparty dopadla zoufale. Olomoucký kanonýr Ordoš otočil dvěma góly skóre, což znamená, že Letenští si po Plzni a Lyonu připsali třetí porážku v řadě. Sparta zůstává třetí za Jabloncem a Plzní, Hanáci už na ni ztrácejí jen bod a jsou čtvrtí.

Radost olomouckých fotbalistů na stadiónu Sparty po druhém gólu, který vstřelil Michal Ordoš (čtvrtý zprava).

Letenští nastoupili bez potrestaného Hušbauera a s kapitánem Matějovským zatím jen na lavičce. Role ve středu zálohy se tak museli zhostit Pavelka s Holkem. Již v 5. minutě první jmenovaný vysunul do slibné šance Kadlece, jeho ránu však stoper Dreksa stačil usměrnit na roh. Také další zajímavou akci založil Pavelka, uvolnil Krejčího a jeho finální přihrávku na Kweukeho v poslední chvíli zachytil Škerle.

Korekturám v domácí sestavě ještě nebyl konec. Schulmeister ostrým skluzem zranil Vidličku a před koncem první půlhodinky nastoupil Španěl Gil, který se na hřišti objevil poprvé od úvodního kola na Dukle.

Největší šanci prvního poločasu měli sparťané ve 39. minutě. Po rohu se snažili míč zblízka procpat do branky Kweuke a Kadeřábek, k dorážce se pak rozmáchl Kadlec, ale ani on hradbu bránících Hanáků nepropálil.

Olomoučtí zahrozili rychlým brejkem hned po přestávce, brankář Vaclík byl ale u míče včas. S přibývajícími minutami se zdálo, že zápas může rozhodnout jediný gól, pokud vůbec padne. Letenští se k brance soupeře pachtili složitě, žádný souvislý tlak nepřicházel.

Až po hodině hry si za obranu naběhl Kweuke a vymodlil si na brankáři Blahovi penaltu. K ní se přihrnul Kadlec a nekompromisní střelou do středu branky ji proměnil. Z vedení se však Sparta radovala jen šest minut. Gil neuhlídal Ordoše a olomoucký kanonýr využil Rossiho centr od rohového praporku hlavou k vyrovnání.

Spartě však bylo ještě hůř. Střídající Matějovský vyslal do tutovky Kweukeho, jehož ovšem Blaha skvěle vychytal. A trest Hanáků byl bleskový. Ordoš zůstal po rohu ve vápně zcela sám a pohodlně dokončil obrat ve skóre.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 1:2 (0:0)
Branky: 60. z penalty Kadlec - 66. a 78. Ordoš. Rozhodčí: Adámek - Jiřík, Hájek. ŽK: Gil, Pamič, Pavelka - Schulmeister, Blaha, Hořava. Diváci: 7756.
Sparta: Vaclík – Vidlička (28. Gil), Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (81. Přikryl), Pavelka (70. Matějovský), Holek, Krejčí - Kadlec - Kweuke. Trenér Vítězslav Lavička.
Olomouc: Blaha - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Hořava - Petr (83. Hubník), Ordoš, Schulmeister - Doležal (86. Klesnil). Trenér Roman Pivarník.