Sparta před derby trpí. Série proher nás nezlomí, věří Lavička

Deset zápasů bez porážky a postup do Evropské ligy jim dával patřičné sebevědomí. Pak ovšem fotbalisté Sparty během týdne podlehli Plzni, Lyonu i Olomouci a pohoda je pryč. Před sobotním derby na Slavii se tým trenéra Vítězslava Lavičky bude sbírat z trojitého úderu. „Nepříjemná komplikace,“ posteskl si kouč po pondělní domácí prohře 1:2 s Olomoucí.

Kouč letenského týmu Vítězslav Lavička má o čem přemýšlet.

Toužili jste vrátit se do čela tabulky, nakonec vám však nezůstal ani bod.

Je to pro nás ztráta a nepříjemná komplikace, protože jsme chtěli otočit směr na vítěznou vlnu. To bylo také hlavní motto předzápasové přípravy. V prvním poločase jsme byli aktivní, ale bohužel nedokázali proměnit šance. Na to jsme navázali i v úvodu druhé půle, kdy se nám podařilo po individuální akci získat penaltu a vstřelit úvodní gól.

Jenže po něm se něco zlomilo.

Nevím, jestli jsme podlehli uspokojení. Olomouc inkasovaný gól paradoxně nakopl, ale to pro nás není omluva. Nám jako by vstřelený gól sebral entuziasmus a aktivitu.

Rozhodla Kweukeho tutovka, kterou zahodil za stavu 1:1?

Léo mohl zápas zlomit, mohli jsme znovu vést. Bohužel se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Druhý gól padl znovu po standardní situaci, což se nám vymstilo i v některých minulých zápasech.

Nemáte obavy, jak se před derby na mužstvu projeví tři porážky v řadě?

Věřím, že nás série proher nezlomí a vyburcuje nás k lepšímu výkonu již v příštím utkání v Edenu.

Zraněného Vidličku nahradil Španěl Gil. A byl evidentně nejslabším článkem mužstva...

Přišel jako právoplatný člen a dlouho čekal na svou šanci. Teď ji Pablo dostal a je pravda, že jsme od něj všichni čekali výraznější výkon. Ale nezatracuji ho.

A jak to vypadá s Vidličkou?

Vlasta byl zasažen do kotníku, ale došlo také ke zranění kolene, takže nyní leduje koleno a v úterý půjde na vyšetření. Po něm budeme moudřejší.

Do druhé půle už po zranění zasáhl Matějovský. Zvládl by derby od začátku?

Uvidíme. V Lyonu se ještě necítil. Marek je dost zkušený na to, abychom dali na jeho pocity. Proti Olomouci bylo v plánu, že se do utkání zapojí v jeho průběhu, což se stalo.