Rubriky:

1. liga

Facka v Brně by nám měla před Příbramí pomoct, věří jihlavský kouč Komňacký

28. září 2012 10:55

Sedm zápasů neokusil nováček z Jihlavy hořkost porážky. Zato ta první byla hodně krutá. V Brně totiž dostala Vysočina pět branek. Její kouč František Komňacký ale věří, že před pátečním duelem s Příbramí tahle výchovná facka mužstvu pomůže.

 

Jan Handrejch, Právo

Kdyby vám před startem Gambrinus ligy někdo řekl, že po sedmém kole budete v Gambrinus lize neporažení, co byste mu odpověděl?
Poslal bych ho do blázince. Něco takového mě nenapadlo ani ve snu. Spíš jsem měl opačné starosti. Abychom nějaké body měli, vzhledem k losu, který pro nás byl hodně složitý.

Náhoda to ale nebyla. Vždyť jste třeba zápasy se Slavií, Libercem či Plzní mohli i vyhrát...
To určitě nebylo náhodné. Několikrát jsme remízovali, což mě mrzelo zejména v utkáních, v nichž jsme vedli a inkasovali až v závěru zápasů. Po jednom bodíku se to sbírá hrozně pomalu. Naštěstí jsme přidaly dvě vítězství a jedenáct bodů už vypadá dobře. I pro mě to je příjemné překvapení. Tolik bodů po osmi kolech jsem si představoval jen v nejrůžovějších snech.

Právě v tom osmém jste dostali pětigólový direkt v Brně. Zamávalo to s mužstvem?
Samozřejmě to bylo nepříjemné. Ten úder ale nebyl po psychické stránce zase tak hrozný. Věděli jsme, že jednou ta porážka přijít musí. Pro mě osobně bylo překvapivé, že to přišlo v Brně. V tomhle utkání jsme se cítili trochu favority. I s ohledem na předchozí solidní výkony. Jenže zápas jsme nezvládli.

V čem byl problém?
Zejména v tom, že jsme nehráli náš poctivý, pracovitý fotbal, který nám v předchozích zápasech přinesl body. Do utkání jsme dali méně energie než soupeř, nešli jsme za dobrým výsledkem bojovně, agresivně a s nasazením. Za to jsme byli krutě potrestáni. Pád z výšin byl hodně bolestivý.

Vidíte v tom debaklu něco pozitivního?
Určitě ano, někdy taková výchovná facka pomůže víc, než když budete hráčům neustále  vykládat, aby si dali na přístup k zápasu pozor. Hráči musí pochopit a vědět, že musejí hrát jen to, na co mají schopnosti. Do každého utkání musejí dát maximum bojovnosti a srdce. Bez toho bychom totiž byli jen podprůměrným ligovým týmem.

Nejste nakonec rád, že ta série bez porážky skončila?
To zase ne. Dovedl bych si ji představit ještě o jedno, ale třeba i tři kola delší. Na druhou stranu jsem tu sérii necítil jako nějaké závaží. V kabině jsme o ní nemluvili. Mrzí mě to hlavně proto, že se to stalo v Brně. Kdybychom prohráli s Plzní nebo v Liberci, hráči by to nesli lépe. Ale Brno v minulé sezóně ve druhé lize dvakrát porazili. Je to soupeř, s nímž bychom měli hrát o záchranu. Debakl od tradičního moravského rivala byl tvrdší i o to, že spousta lidí kolem jihlavského fotbalu žije v Brně nebo v okolí.

Co jste hráčům stihl říct, vždyť v pátek hrajete další zápas, tentokrát doma s Příbramí?
Řekl jsem jim, že pravý profesionál se pozná podle toho, že se dokáže z takové rány rychle otřepat. Vůbec by nepomohlo se v tom babrat a omílat to dokola. Musíme naopak rychle přepnout na ten páteční zápas. Musíme se připravit tak, abychom do zápasu s Příbramí šli s čistou hlavou. Brno jsme si rozebrali, poučili se, ale teď musí být zapomenuto. Věřím, že to hráči pochopili. Vědí, že když k zápasům budou přistupovat jako do osmého kola, jsou schopní opět bodovat a udržet v Jihlavě ligu bez zbytečných starostí.

Příbram zase prožívá dlouhou sérii bez vítězství. Může být v tomto ohledu páteční zápas ošemetný?
Přesně takhle to cítím. Příbram je v tabulce pod námi, ale má zkušené a dostatečně kvalitní mužstvo. Navíc kromě ligových zkušeností pro ni hovoří i další ze záchranářských bojů, které několik let zvládá. Beru ten souboj, jak se říká, o šest bodů, protože je to určitě potencionální soupeř v boji o záchranu, která je pro nás stále prvořadým cílem.

Trochou to vypadá, jako byste se báli o vítězství...
Samozřejmě budeme hrát na tři body. Jednak abychom odčinili brněnský debakl, ale také proto, že čtrnáct bodů by nám dávalo klid do dalších bojů. Čekají nás další těžké zápasy, především se Spartou a Jabloncem. V těch utkáních na body nemusíte dosáhnout, takže musíte bodovat v duelech, jako bude ten s Příbramí. Když budeme hrát náš fotbal založený na bojovnosti a poctivém přístupu, můžeme zvítězit a pak nebudeme hrát další duely s nožem na krku.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..