Rubriky:

1. liga

Svěrkoš by se mohl vrátit na hřiště už za tři týdny

28. září 2012 15:39 - Bohumín

Šest měsíců po vážném zranění kolena začíná fotbalista Václav Svěrkoš myslet na návrat na hřiště. Osmadvacetiletý útočník, který si na jaře při utkání na Spartě přetrhl přední křížový vaz, by se teoreticky do ligy mohl vrátit již za tři týdny při utkání Baníku s Brnem.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Celá léčba i rekonvalescence proběhly v pohodě. Cítím se dobře, trénuju naplno. Myslím, že na Brno za tři týdny už budu," řekl v pátek Svěrkoš novinářům u příležitosti žákovského turnaje Chachar Cup v Bohumíně, jehož je patronem.

Bývalý reprezentační útočník se zranil v půli března v utkání na Spartě. Půl roku poté, co kvůli stejnému zranění musel ukončit kariéru jeho tehdejší ostravský spoluhráč Marek Jankulovski.

"Samozřejmě, že to je trochu varování. Ale myslím, že jsem vůbec nic nepodcenil, s doktory i fyzioterapeuty jsme udělali maximum. Důležité je, že se cítím dobře," sdělil zkušený útočník.

Na hřišti ho už asi nejvíce brzdí jen podvědomé obavy z osobních soubojů. "Chodím už do všeho naplno, ale je jasné, že kluci na tréninku do mě nechodí tak, jak to bude v normálním utkání," řekl bývalý hráč francouzského Sochaux.

Zvažuje, že si nejdřív půjde zahrát za béčko. "Možná tam bude v reprezentační přestávce prostor i pro nějaký přípravný zápas, ale asi bude dobré si to nejdříve nazkoušet v nějakém jiném utkání než hned v lize," dodal Svěrkoš.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..