A zase ten Latka! Slávistický stoper rozhodl derby jedinou trefou

Třemi zápasy v sobotu pokračovalo 9. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Baník chtěl proti Mladé Boleslavi získat první domácí výhru, ale uhrál jen remízu 2:2. V duelu ohoržených České Budějovice porazily Teplice 3:2. Večer se v Edenu hrálo očekávané pražské derby Slavia – Sparta. Sešívaní Latkovým gólem vyhráli 1:0. Všechny zápasy můžete sledovat v on-line reportážích na Sport.cz, nově s předmluvenými hláškami Jaromíra Bosáka a Karola Poláka.

Slávista Martin Latka oslavuje svůj gól v derby.

Šlágrem kola bylo večerní 278. derby pražských S v Edenu. Zatímco atmosféra velkému zápasu odpovídala, fotbalová úroveň v prvním poločase výrazně pokulhávala. Z taktické partie se jen výjimečně vyloupl zajímavý moment. O něco nebezpečnější přece jen byli Letenští, Švejdíkova hlavička po rohu i Kadlecův pohotový pokus po Kweukeho přihrávce skončily těsně nad břevnem.

Ve druhém poločase sparťané přežili hrubku Pamiče, ale gólu nakonec neušli. V 73. minutě si na Hubáčkův přímý kop naběhl Latka, přeskočil svého bývalého spoluhráče z Birminghamu Jarošíka a snadno přehlavičkoval špatně postaveného brankáře Vaclíka. Slávistický stoper se trefil již v jarním derby v Edenu, které skončilo 1:1. Tentokrát se Latka postaral o gól vítězný, Sparta už vyrovnat nestihla.

Sešívaní svého rivala v novém Edenu porazili vůbec poprvé. Naopak Letenští prohráli čtvrtý soutěžní zápas v řadě.

Ostrava doma zase jen remizovala

Baník není na Bazalech pánem. Ostrava je nejhorším domácím týmem, ze tří prvních zápasů získala jediný bod. Mladá Boleslav navíc není pro Látalův tým oblíbeným soupeřem. Baník ji porazil jen v jednom z předchozích sedmi utkání.

To všechno se znovu potvrdilo. Baník přitom vedl už 2:0, góly dali Majtán a Lukeš. Středočeši se ovšem nevzdali, Sivrič těsně před přestávkou snížil a Nešpor ve druhé půli srovnal. V závěru měli hosté další šance a Ostravě jen díky gólmanu Bučkovi zůstal aspoň bod. Středočeši si tak trochu vylepšili bilanci zvenku, kde uhráli teprve druhý bod.

Diváci měli na zápas vstup zdarma, vedení Ostravy po pohárovém vyřazení v Třinci nechá ušlý zisk proplatit hráče.

Jak nastavit v on-line reportáži hlas komentátora?
V záhlaví on-line reportáže klikněte na Nastavit zvuk. Zatímco ve starší verzi bylo možné vybrat pouze zvuk při gólu, nyní si můžete zvolit, která z osobností doprovodí významné okamžiky utkání (začátek, konec, gól...) svým hlasem. Navíc si podle fanouškovských preferencí můžete vybrat, kterému týmu (domácím nebo hostům) bude komentátor „nadržovat". Nezapomeňte výběr uložit stiskem tlačítka Potvrdit.

Zápas Českých Budějovic s Teplicemi byl duelem o naději. Oba týmy čekaly sedm kol na výhru, zvítězily jen v úvodním kole shodně 1:0. Teplice měly nejhorší ofenzivu v lize, zatím daly jen čtyři branky. Venku navíc sedmkrát za sebou nezvítězily. Jihočeši to na ně umějí, neprohráli pět předchozích vzájemných zápasů.

Domácí nakonec vyhráli 3:2 v utkání, které se z exhibice stalo v závěru velkým dramatem... Budějovičtí totiž čtvrt hodinky před koncem vedli hladce 3:0, když se postupně trefili Táborský, Klesa a Machovec. Jenže pak Jarolím a Vachoušek snížili – a ve třetí minutě nastavení dali hosté dokonce třetí gól, který však pro ofsajd neplatil.