Ostravský Baník znovu ztratil vedení. Trenér Látal křičí z lavičky marně

V Gambrinus lize ztratili fotbalisté Ostravy počtvrté v řadě vedení a podruhé o dvě branky. Stejně jako v Liberci i nad Mladou Boleslaví vedli 2:0, přesto opět nevyhráli. Zatímco jiné týmy dvougólový náskok už udrží a mají šest bodů v kapse, Baníkovci jenom dva. A trenéra Radoslava Látala to pochopitelně vytáčí.

Ostravský trenér Radoslav Látal.

Proč jste znovu ztratili náskok? Proč opět hořekujete, že nemáte tři body?Proč je nemáme? Protože ve 45. minutě jeden z nejzkušenějších hráčů na hřišti Zdeno Kaprálik udělal hrubku a po ní jsme dostali gól. To ovlivnilo celý zápas. Věřím, že kdybychom nastoupili do druhého poločasu s vedením 2:0, vývoj by byl jiný, pro nás příznivý.

Co konkrétně vyčítáte Kaprálikovi?Když do konce první půle zbývalo pět minut, křičel jsem z lavičky na stopery, že musejí hrát jednoduše. Křičím, ale marně. Kdyby Kaprálik balón jednoduše odkopl, tak rozhodčí by vzápětí pískal konec poločasu. On ale chtěl míč rozehrávat nebo co, soupeř mu jej vypíchnul a dal nám gól. Kaprálik dobře věděl, co udělal. Když přišel do kabiny, za hrubou chybu se omlouval.

Proč si myslíte, že nebýt inkasovaného gólu těsně před koncem poločasu, tak byste vyhráli?Po tutovce, kterou měla Boleslav na začátku zápasu, jsme začali hrát dobře. Soupeře jsme napadali, vytvořili si tři až čtyři vynikající brankové šance, vstřelili dvě branky.

Zapomněl jste, že také Mladá Boleslav pálila šance. Například Štohanzl za stavu 1:0 přestřelil prázdnou branku Baníku.To je pravda, zapomněl jsem. Ale i tak jsme na tutovky vedli 5:2. Ovládali jsme první poločas, nebyli jsme pod tlakem, protože jsme byli aktivní a do toho přišla taková hrubka.

Co jste říkal hráčům v poločasové přestávce?Hrajte dopředu, nesmíte zalézt a bránit jednobrankové vedení. Náš presink musí být vysoko, ještě jsem kladl hráčům na srdce. Jakmile totiž zalezeme před šestnáctku, máme problémy, bývá s námi zle. To se nám stalo například v domácím utkání s Olomoucí. Druhý poločas ale byl z naší strany špatný. V samotném závěru nás výrazně podržel brankář Buček. Jemu musíme děkovat, že máme aspoň bod.

Dvacet minut před koncem jste poslal do hry Kukece a on vůbec nevypadal, že je nažhavený na hru, že chce pomoci. Má zdravotní problémy?Nemá žádné problémy. Akorát se takhle nyní prezentuje. Proto hrají momentálně lepší kluci.

Ztrát vedení po individuálních chybách už bylo hodně. Nemyslí na ně hráči až příliš? Nebojí se, že je budou opakovat a proto si počínají tak špatně?Nevím, jestli kluci dostanou strach a pak chybují. Problém je určitě v hlavách, ve ztrátě koncentrace.

Nemáte obavy, že sebedůvěra hráčů je pryč?Ale vždyť oni hrají dobře. V Jihlavě, v Liberci, i v prvním poločase proti Boleslavi. Je potřeba se akorát vyvarovat těch chyb. Viníci se střídají. Jednou naše naděje pohřbí chyba Kaprálika, jindy Frydrycha, pak Macha či Zawady. Jde o to takové chyby nedělat a ve hře navázat na to dobré. Nesrážejí nás jenom chyby. Ale v Liberci i nyní proti Boleslavi by nám tři body zajistil třetí gól. Pod Ještědem jsme k němu byli blízko a teď znovu. Kdybychom nad Mladou Boleslaví vedli 3:0, byl by zápas rozhodnutý.

Co když už na hráče padla deka, jak se říká ve sportovní hantýrce.Ne, to ne. Mančaftu věřím, kluci na tréninku pracují velmi dobře. My se zvedneme. Body sice nejsou, kritika je oprávněná, ale já za mužstvem stojím a věřím, že do zimy uděláme bodů více.