Slavia po blamáži v poháru utrpěla debakl na Slovácku. Dukla porazila Hradec

Fotbalisté Slavie se po výhře v derby v minulém kole vrací z euforie tvrdě na zem. Po blamáži v poháru, v němž vypadli s Ústím nad Labem, prohráli v předehrávce 10. kola Gambrinus ligy na hřišti Slovácka 0:3. Série ligové neprůstřelnosti, která před zápasem čítala 522 minut, vzala za své už ve 3. minutě. Ve druhém pátečním duelu pomohl Zbyněk Pospěch svým prvním gólem v dresu Dukly svému týmu k domácímu vítězství 1:0 nad Hradcem Králové.

Petr Reinberk ze Slovácka (vpravo) a Tomáš Mičola ze Slávie v předehrávce 10. kola Gambrinus ligy.

Na Slovácku čekal slávisty, kteří postrádali nemocného kapitána Martina Latku, rozjetý soupeř. Došek a spol. pod trenérem Habancem získali před pátečním duelem z pěti zápasů 10 bodů a prohráli pouze s Jabloncem. A Slavii nachytali v nedbalkách už ve třetí minutě, kdy se prosadil Filip Hlúpik po přihrávce Reinberka.

Po obdržené brance hráči Slávie zvýšili obrátky a vytvořili si územní převahu i šance,  které však neproměnili. A navíc těsně před odchodem do kabin vyškolilo Slovácko obranu hostů podruhé. Marian Kovář po přihrávce od Doška obešel obránce Slavie a prostřelil brankáře Čontofalského.

Slávistické naděje definitivně utnula situace z poslední čtvrthodiny, kdy po Kovářově pádu v šestnáctce následovala penalta, kterou s přehledem proměnil Ladislav Volešák.

Pospěch vystřelil výhru

Dukla si chtěla spravit chuť poté, co v pondělí promarnila výhru v Jablonci. A na Julisce začala také aktivněji. Z  náporu vyústil nakonec vítězný gól, ve 22. minutě se po signálu ze standardní situace dostal míč od Bergra přes Štětinu až ke Zbyňku Pospěchovi, jenž zblízka prostřelil gólmana Koubka.

Dukla byla dál aktivní a měla i další šance, které už však nevyužila. Po změně stran Hradec sice zvýšil aktivitu, ale domácí si výhru pohlídali. Dukla tak alespoň dočasně poskočila na desáté místo. Hradec zůstává dvanáctý.