Teplice - Jihlava 3:1Teplice utnuly bídu! S novým trenérem Ščasným konečně vyhrály

10. Vůch 1 : 0
42. Tecl 1 : 1
60. Jarolím 2 : 1
90. Podaný 3 : 1

Radek MalinaSport.czPrávo

Vítězná premiéra! Hned v prvním utkání na lavičce Teplic slavil trenér Zdeněk Ščasný výhru. V úterý nahradil Lukáše Přerosta, který rezignoval po sérii osmi zápasů bez vítězství. Severočeši nijak neoslnili, nicméně parádní přímý kop Marka Jarolíma jim zajistil teprve podruhé v sezóně tři body a relativní klid do přípravy v reprezentační přestávce.

Domácím vyšel hned první výpad, když po levé straně pronikl k pokutovému území Podaný a jeho přízemní centr poslal do sítě Vůch - 1:0. Severočeši pak měli mírnou převahu, zejména díky Vůchovi a solidní souhře Vachouška s Jarolímem ve středu pole si vypracovali několik slibných šancí, nicméně ke gólové pojistce měli daleko.

Hosté po půlhodině hru vyrovnali, neboť Tepličtí až příliš kazili a zbytečně ztráceli i lehké míče. Několik náznaků příležitostí snadno uhasila domácí obrana případně brankář Grigar. Tři minuty před poločasem však neudržel centrovaný míč, který se dostal až k Radovi, jehož dělovku sice za překonaným brankářem stoper Lukáš zablokoval, míč se však odrazil k Teclovi dorážejícímu do prázdné branky - 1:1.

Po obrátce táhl většinu teplických výpadů nebezpečný Vůch, ale efekt byl nulový. V 54. minutě právě Vůch přizvedl hlavou Jarolímův přímý kop k zadní tyče, kde byl nachystaný Matula, ale jeho střelu vytěsnil na roh Blažek. O šest minut později byl však už krátký při dalším přímém kopu Jarolíma, který tentokrát balón nasměroval rovnou mezi tyče - 2:1.

Ani přes veškerou snahu se chybující hosté v následných minutách nebyli schopni dostat do šance, která by mohla Grigara rozhodit, natož aby mohli Jihlavští myslet na vyrovnání. Naopak několikrát trnuli při výpadech Vůcha či Mahmutoviče, v předposlední minutě je pak rány z milosti ušetřil Kerič, jenž při možnosti brejku po přihrávce Jindráčka balón zasekl a o míč přišel, než se vůbec k přímému ohrožení Blažka dostal.

Severočeši však přeci jen získali klid ještě před závěrečným hvizdem, když po přihrávce Ljevakoviče obešel Podaný vyběhnuvšího Blažka a poslal míč do prázdné branky - 3:1.

FK Teplice-Vysočina Jihlava 3:1 (1:1)
Branky: 10. Vůch, 60. Jarolím, 90. Podaný - 43. Tecl. Rozhodčí Kocourek - Wilczek, Vysloužil. Žluté karty: Vůch, Rosa - Masopust, Rada, Šourek. Diváci: 2650.
Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Ljevakovič (90. Melunovič) - Vůch (80. Kerič), Vachoušek, Jarolím, Podaný - Mahmutovič (88. Jindráček). Trenér Ščasný.
Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Rada (67. Kučera), Karlík - Masopust (67. Mešanovič), Koloušek (75. Sedláček), Vaculík - Tecl. Trenér Komňacký.