Rubriky:

1. liga

Gól bych přiznal, v tom jsem férový, říkal příbramský brankář Hruška

8. října 2012 09:28 - Příbram

Vítěz ankety o nejlepšího gólmana minulého ligového ročníku Aleš Hruška (26) znovu potvrdil, že patří k nejlepším i v probíhajícím ročníku. Příbram v neděli podržel v duelu s Plzní, když chytil hostům nejméně pět gólových šancí. V jednom momentě už hosté reklamovali, že míč chytil až za brankovou čárou. Televizní záběry ukázaly, že nikoliv...

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Jak to bylo v 85. minutě, kdy se Plzeň dožadovala uznání gólu, protože jste podle jejích hráčů chytil míč za brankovou čárou?
Kdepak, byl na čáře. Kdyby to bylo za lajnou, tak bych to přiznal, na to jsem dost férový. S tímhle nemám žádný problém. Za čárou míč určitě nebyl.

Proti Plzni jste si pořádně zachytal. Kdy vám bylo nejhůř?
Viktorka měla několik šancí, ale od toho jsem v bráně, abych něco chytil. A už bylo na čase! Jsem rád, že jsem pomohl k vítězství a kvalitnímu výkonu celého mužstva. Nejnebezpečnější byla Rajtoralova střela v první půli. Kdyby balón zakroutil víc za tyč, asi by bylo vymalováno... Takhle mi dal šanci a já ji využil (úsměv).

Plzeň se v 80. minutě dožadovala penalty po kontaktu Krbečka s Ďurišem. Jak jste tu situaci viděl?
Pokud vím, nemáme se k takovým momentům vyjadřovat. Je to čistě věc rozhodčího. Nepískl to, takže nebyla.

Nepodcenila vás Viktoria?
Vzhledem k tomu, jak jsem si zachytal, tak ten pocit nemám. Ve druhé půli měla velký tlak.

Od dubna Příbram nevyhrála patnáct ligových zápasů v řadě. Napadlo vás vůbec, že byste sérii mohli ukončit právě v duelu s Plzní?
Věřili jsme, že se to povede doma už s Českými Budějovicemi. To byl vyhraný zápas, který jsme dokázali zremizovat... V Jihlavě jsme také prohráli úplně zbytečně. Ale nestresovali jsme se a věřili, že to přijde. Výsledkově to odskákala Plzeň, což je o to příjemnější pro zdravé sebevědomí.

Dá se říct, že jste se odrazili ode dna?
No... Nám toho zbývá ještě hodně, abychom se skutečně odrazili ode dna. Tohle ale může být důležitý krůček, který by nám v tom měl pomoct.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..