Lafata prožil střelecký týden. Ale nejdůležitější jsou body, glosoval tři góly ve dvou zápasech

Josef PešoutSport.czPrávo

Třemi góly v posledních dvou zápasech na domácí půdě během šesti dní zařídil kanonýr David Lafata fotbalistům Jablonce čtyři body. V pondělí zachránil ve třetí minutě nastaveného času Severočechům remízu v duelu s pražskou Duklou a v neděli se dvěma trefami postaral o obrat v zápase s Českými Budějovicemi, když v 87. minutě rozhodl z penalty o vítězství 2:1!

David Lafata se raduje z druhého gólu proti Českým Budějovicím.

Byl to pro vás zatím nejlepší týden v podzimní sezóně?

Asi ano. Pomohl jsem týmu k tomu, abychom se dál drželi v popředí ligové tabulky. To je cennější, než moje osobní statistika, protože se pokaždé snažím zúročit práci celého mužstva.

Góly v tomto ligovém ročníku vám stejně jako v předešlých dvou letech rychle přibývají. Už jich máte devět. Jak to vnímáte?

Abych pravdu řekl, momentálně mě nejvíc těší ty tři body z nedělního zápasu.

Můžete shrnout povedený obrat v duelu s Jihočechy?

V prvním poločase jsme se trápili. Za druhou půli jsme si ale vítězství zasloužili. Budějovice sice hrozily z brejků, ale šli jsme důsledně do koncovky. Měli jsme spoustu šancí a nakonec jsme velkou vůlí vítězství urvali skoro až na poslední chvíli, byť z penalty.

Jak jste viděl klíčový moment právě v podobě rozhodujícího pokutového kopu?

Byla tam nějaká skrumáž, míč propadl a protihráč mě chytil a stáhnul za dres. Nebylo o čem diskutovat, jasná penalta. Brankář zůstal stát, a tak jsem balón poslal po zemi k tyči. Sice si na něj Daněk lehce sáhl, ale naštěstí střela skončila v síti.

Proti Budějovicím jste skóroval desetkrát v posledních pěti vzájemných zápasech. Čím to, že se vám proti mateřskému klubu tak daří?

Nemám žádný recept, ale pokud to vychází, tak jen dobře. Je to hodně i o štěstí a shodě náhod.

Co s vámi dělá postavení Jablonce v absolutní špičce tabulky?

Bohužel jsme šli do zápasu s Budějovicemi s nervozitou, i když bychom mohli být relativně v klidu. Kdy jindy hrát bez zábran, než v době, kdy jsme nahoře? Ale třeba se to někdy také naučíme (úsměv).