Rubriky:

1. liga

Řepka vyfasoval od disciplinárky trest na pět zápasů, na podzim stihne už jen duel s Boleslaví

11. října 2012 17:13 - Praha

Českobudějovický fotbalista Tomáš Řepka dostal za protesty a nesportovní chování směrem k rozhodčímu ve víkendovém duelu první ligy s Jabloncem trest na čtyři utkání, další zápas vynechá kvůli čtyřem žlutým kartám. Na podzim tak stihne už jen závěrečné kolo s Mladou Boleslaví. Dnes o tom rozhodla disciplinární komise.

 

David Veis, ČTK

Řepka v Jablonci protestoval proti nařízené penaltě tak vehementně, že mu sudí Pavel Franěk nejprve udělil žlutou kartu a po chvíli také červenou. Do zápisu pak napsal, že Řepka dostal červenou kartu za hrubé nesportovní chování.

"Zdá se mi to nepřiměřeně moc, disciplinárka si na mně tahá triko. Rozhodčímu jsem řekl jen , Jdi do hajzlu, co to pískáš? Nic víc," řekl pro Právo a Sport.cz potrestaný Řepka.

Osmatřicetiletému stoperovi, který většinu kariéry strávil ve Spartě a v zahraničí, dokonce hrozil trest až na půl roku. "V sazebníku je za toto provinění trest na tři zápasy až šest měsíců, takže pan Řepka dostal trest na dolní hranici," řekl ČTK sekretář disciplinární komise René Příhoda.

Komise potrestala libereckého záložníka Lukáše Váchu zastavením činnosti na jedno utkání za vyloučení v duelu s Brnem. Čtvrté žluté karty pak vedle Řepky dostali i Radek Šírl z Mladé Boleslavi a Antonín Rosa z Teplic.

V druhé lize se stejně provinili Milan Ujec (Čáslav), Jiří Petrů (Vlašim), Ivan Ciferský (Táborsko), Radek Buchta (Znojmo), Jiří Schubert (Varnsdorf), David Čep (HFK Olomouc), Jan Procházka a Kevin Lafrance (oba Most). Karvinský útočník Aleš Besta dostal pokutu 20 tisíc korun za nesportovní chování, neboť záměrně zahrál rukou, aby dosáhl branky.

Komise odložila rozhodnutí ohledně řádění fanoušků při zápasu Plzně se Spartou, a to kvůli doložení vzniklé škody plzeňským klubem. Totéž se týká utkání Olomouce s Brnem.

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..