Rubriky:

1. liga

Lafata je vzácností, ale zkrotíme ho, říká Limberský před šlágrem ligy

20. října 2012 08:26 - Plzeň

Šlágr s mnoha přidanými ingrediencemi uvidí v pokračování fotbalové ligy Plzeň. Čtvrtý tým soutěže chce utnout sérii tří zápasů bez výhry, jenže v sobotu hostí Jablonec, nečekaného lídra, v jehož dresu exceluje kanonýr David Lafata. Loňský král českých střelců skóroval devětkrát v deseti duelech. „Zkrotíme ho," tvrdí obránce Plzně David Limberský.

 

Petr Horník, Právo

S Lafatou jste nyní trávil devět dnů na reprezentačním srazu. Řešili jste spolu i nadcházející vzájemný souboj v nejvyšší soutěži?

Před zápasy s Maltou ani Bulharskem náš duel na přetřes nepřišel. Soustředili jsme se na kvalifikační utkání. Ale než jsme se v úterý večer z kabiny rozprchli, zastavili jsme se u sebe, prohodili pár slov, podali si ruku a popřáli si pro sobotní zápas štěstí.

Vážně jste Lafatovi, který se postaral o devět z jednadvaceti jabloneckých gólů v letošní soutěži, přál štěstí pro vzájemný zápas?

Jasně. Já se na souboj s Davidem fakt těším. Fotbalistů jako on v české lize mnoho není. Vlastně on je vzácností. Jde o výborného kluka charakterově a výborného fotbalistu. Jsem rád, že se s ním můžeme poměřit.

Lafata v reprezentaci šanci ukázat formu nedostal, když hrál v součtu kvalifikačních duelů s Maltou a Bulharskem dvacet minut. Čekáte, že bude proti Plzni nažhavený?

O tom vůbec nepochybuji. Pěkně si během srazu oddechnul (usmívá se). Zatímco třeba já odehrál sto osmdesát minut, David nabral sílu.

Čím je jablonecký kanonýr nejvíce nebezpečný?

Jednoznačně orientací v šestnáctce a výběrem místa. Má neuvěřitelný čich na góly, rozhodně nejlepší v celé lize.

Když všichni vědí, v čem je silný, proč ho není schopný nikdo uhlídat? Znáte recept, jak jej nejlépe eliminovat?

David si umí odskočit, být ve správný čas na správném místě. Je potřeba ho neustále dostupovat, znepříjemnit mu život, nenechat ho bez dozoru. Jde o hodně těžkou práci, ale věřím, že jej uhlídáme.

Jablonec i přes letní hráčské změny a výměnu trenéra vládne ligové soutěži. Překvapuje vás výkonnost Severočechů?

Musím přiznat, že jsem nečekal Jablonec tak vysoko v tabulce. Myslel jsem si, že budou mít méně bodů po změnách, kterými si prošli. Ale myslím, že jim také dojde dech. Třeba už v sobotu. A snad i Lafatovi (směje se).

Plzeň od vítězství nad Spartou v polovině září v ligové soutěži nevyhrála. Připsala si jen remízy v Teplicích a se Slováckem, ještě před reprezentační přestávkou jste prohráli v Příbrami. Děsí vás, že případný sobotní nezdar zvýší manko na vedoucí Jablonec už na šest bodů?

Měli jsme mrzutou sérii. Někdy prostě přijde slabší období. Já doufám, že jsme si špatné zápasy vybrali a nyní po reprezentační pauze načneme vítěznou sérii. Uvědomujeme si, jak je sobotní duel důležitý a chceme se bodově na Jablonec dotáhnout.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..