Slavia - Příbram 2:1Slavia doma navázala na derby a ze tmy vydolovala tři body

37. Nitrianský 1 : 0
61. Škoda 2 : 0
78. Koukal 2 : 1

Fotbalisté pražské Slavie na domácím trávníku navázali na výhru v derby a v předehrávce 11. kola fotbalové Gambrinus ligy porazili Příbram 2:1. Dali tak zapomenout na vyřazení z poháru a prohru na Slovácku a posunuli se na pátou příčku tabulky. Naopak Příbram zůstává jen jeden bod před posledním Baníkem a po víkendu může znovu klesnout až na samotné dno.

Radost fotbalistů Slavie v duelu proti Příbrami.

Asi půl hodiny před plánovaným výkopem vypadla na stadiónu světla a celý Eden se pohroužil do tmy. Fotbal s čelovými lampičkami, to tady ještě nebylo... Nakonec nebyly nutné, zápas začal s devítiminutovým zpožděním.

Sešívaní se hned od začátku chopili aktivity, brzy však poznali, že překonat hostující obranu může být velký oříšek. Příbram vystavěla před svojí šestnáctkou tuhý defenzivní blok. Jen na lavičce zůstal útočník Wágner, který dal v úterý v dresu jedenadvacítky dva góly v Rusku.

Prvním náznakem šance byl Nitrianského prudký centr ze strany, který proletěl těsně podél brankové čáry. Po půlhodině oslovil Hubáček přímým kopem Latku, jeho hlavičku Hruška jen s námahou vyrazil, ale Mišůn včas odkopl míč do bezpečí. Zahřmělo až ve 37. minutě. Přímý kop tentokrát rozehrál Kisel, na zadní tyči hlavičkoval Petrák a balon do sítě doklepl ve skoku hlavičkující Nitrianský.

Jak už to tak bývá, hosté se po přestávce probrali a chtěli hrát. Jenže to už bylo pozdě. Tím spíše, když Mičola v 61. minutě uprchl po pravém křídle Divíškovi, přesně odcentroval a pro Škodu už nebyl problém, aby zblízka překonal Hrušku. Příbramští marně reklamovali, že při tom fauloval stopera Dejmka, sudí Jílek na jejich protesty pranic nedal.

Bylo znát, že za tohoto stavu si Příbram na jakýkoliv zvrat nevěří, červenobílí snadno kráčeli za třemi body.

Přišly však komplikace. Trapp příkladně vybojoval míč a přímočarou akci korunoval střídající Koukal po pěti minutách na hřišti snižujícím gólem. Slavia mohla brzy odpovědět, ale Koreš zakončil rychlý brejk střelou do tyče. Mrzet ji to nemuselo, hosté už se k vyrovnání nedostali.

Slavia Praha - 1. FK Příbram 2:1 (1:0)
Branky: 37. Nitrianský, 61. Škoda - 78. Koukal. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Hubáček (Slavia). Diváci: 5418.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Petrák - Mičola, Kisel, Zmrhal, Tusjak (79. Koreš) - Škoda (90. Cicman). Trenér Rada.
Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek - Krbeček - Mareš (46. Danoski), Kalivoda (73. Koukal), Trapp, Šlapák - Střihavka (56. Wágner). Trenér Marko.