Liberec - Ml.Boleslav 2:0Mistrovský Liberec konečně získal tři body, odskákala to Boleslav

51. Delarge 1 : 0
64. Vácha 2 : 0

Liberec

Fotbalisté Slovanu Liberec zvítězili v dohrávce 11. kola nejvyšší domácí fotbalové soutěže nad Mladou Boleslaví 2:0. Mistrovský celek, který hrál před domácími fanoušky, zvítězil poprvé od 26. srpna. Góly zařídili ve druhé půli Delarge střelou do prázdné brány a Vácha výstavním kopem. Liberec se po výhře vyšvihl na sedmou příčku, Mladá Boleslav zůstává dvanáctá.

Liberecký Dzon Delarge přijímá gratulaci ke gólu od Jiřího Štajnera.

Slovan se posunul na sedmé místo a na vedoucí příčku ztrácí šest bodů. Mladá Boleslav po čtvrté porážce od Liberce za sebou zůstává dvanáctá.

Do liberecké branky se po dvou ligových zápasech vrátil uzdravený Bičík a brzy musel ukázat své umění. Liberečtí sice od úvodu častěji drželi míč a snažili se tvořit hru, nebezpečnější a přímočařejší útoky však podnikala Mladá Boleslav.

Po dvaceti minutách si vypracovala dvě velké šance, které ale Nešpor neproměnil. Nejprve ho po Kúdelově kolmici a následné Marešově přihrávce vychytal Bičík na přední tyči a za dvě minuty vyrazil domácí gólman na roh i přízemní střelu z druhé strany.

Delargovu střelu Miller vyrazil

Na libereckém výkonu se zřejmě podepsala nervozita z dlouhé série bez výhry. Poprvé zahrozil až v 25. minutě Delarge, mladoboleslavský Miller si ale s jeho pokusem zpoza vápna poradil a vyboxoval ho do strany. Jinak hosté dobře přistupovali k domácím hráčům a jejich brankář byl v první půli téměř bez práce.

V 51. minutě ale Slovan z úvodní velké šance náhle udeřil. Štajner dostal ve středu hřiště trochu prostoru, vyslal kolmicí k brance Šurala a jeho křížnou přihrávku podél hranice malého vápna doklepl na zadní tyči do prázdné brány Delarge. Konžský útočník se ve svém třetím ligovém duelu po letním příchodu do Čech dočkal premiérové trefy.

Liberec prokázal v mlhavém večeru velkou efektivitu. V 65. minutě si narazil Vácha s Delargem, a i když mu míč trochu utekl, opřel se do něj ze strany za vápnem tak povedeně, že trefil přesně protější kout branky. Mladá Boleslav se po dvou inkasovaných gólech nevzdala, ale ke zvratu skóre to nevedlo, protože Bičík v 85. minutě famózně vychytal Johanu. Středočeši tak odjíždějí z Liberce počtvrté za sebou bez bodu.

11. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)
Branky: 51. Delarge, 65. Vácha. Rozhodčí: Jech - Filípek, Urban. ŽK: Kušnír - Kúdela, Mareš. Diváci: 3270.
Liberec: Bičík - Kušnír, Karišik, Kelič, Fleišman - Šural (89. Nezmar), Vácha, Janů, Delarge - Štajner - Rabušic (68. Blažek). Trenér: Šilhavý.
M. Boleslav: Miller - Janíček, Johana, Dosoudil, Bořil - Kúdela (82. Bulut), Brunclík - Fillo (73. Kulič), Sivrič, Mareš (64. Štohanzl) - Nešpor. Trenér: Minář.