Rubriky:

1. liga

Obst: Po odstoupení Brabce se mi ulehčilo

11. listopadu 2004 19:20 - PRAHA

Šokem bylo pro šéfa Českomoravského fotbalového svazu Jana Obsta zjištění, že Milan Brabec dosazoval rozhodčí na zápasy. Provinilý místopředseda pak navíc dva dny otálel se svou rezignací. "Mrzí mě, že neodstoupil hned. Za těch 48 hodin fotbalu jako takovému na kreditu zrovna nepřidal," říká Obst o Brabcově odstoupení v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO

Spadl vám kámen ze srdce, když místopředseda svazu Brabec odstoupil?
Rozhodně se mi ulehčilo. A mrzí mě, že neodstoupil hned. Za těch 48 hodin fotbalu jako takovému na kreditu zrovna nepřidal.

Dokázal jste si představit, že by za současné situace nerezignoval?
To dost dobře ne. Ale na druhou stranu jsem se musel připravovat i na tuto variantu.

Řekl vám Brabec, proč ve svých funkcích oficiálně končí až k 15. listopadu?
To opravdu nevím, musíte se zeptat jeho. Já s ním ve čtvrtek osobně nemluvil, dostal jsem jen jeho odstupující dopis. Měl jsem jednání na ČSTV.

Jaký máte názor na práci svého podřízeného?
V prvních dvou letech se mi jevila pozitivně. Myslím, že i ze strany klubů šly hlasy, že se z celkového pohledu řízení zápasů zlepšilo. Ale to, co se provalilo teď, mě ranilo. Ještě bych chtěl říci, že jsem už na začátku nebyl zastáncem toho, aby jako místopředseda zároveň šéfoval komisi rozhodčích. Jenže jsme byli přehlasováni. Byla to výjimka, protože žádný jiný člen výkonného výboru není nebo nebyl předsedou komise, zvlášť tak důležité.

Napadlo vás, že i místopředseda svazu a bývalý šéf komise rozhodčích se může takto zaplést do aféry?
V životě ne. Způsob jeho obsazovaní rozhodčích na zápasy je pro mě šokující zjištění.

Už se objevily hlasy, že je český fotbal v žumpě. Jak to vidíte vy?
Rozhodně je ve vážných problémech. Řekl bych, že fotbal je nemocný.

Nemáte strach, že z fotbalu po této další ráně odejdou někteří sponzoři?
Když neodešli dosud, tak kauzou pana Brabce, kde se neobjevuje žádný korupční skandál, k tomu snad výrazný důvod nemají.

Spousta lidí z fotbalového prostředí tvrdí, že jediným řešením je mimořádná valná hromada. Jak se k tomu stavíte vy?
Pokud se dříve rozhodlo, že mimořádná valná hromada nebude, i když já sám hlasoval jinak, nyní bychom se na dřívější termín velmi obtížně připravovali. Nejde jen o volby jako takové. Souvisí s tím celá řada dokumentů a zpráv, které vyžadují delší dobu na přípravu. Ale pokud by mimořádnou valnou hromadu někdo vyvolal, svolat ji musíme. Já s tím problém nemám. Musela by však být zřejmě jen volební a v červnu pak řádná.

A pokud bude až v červnu?
Myslím, že výkonný výbor je schopen pracovat ve dvanácti lidech jako v době, kdy byl bývalý předseda Chvalovský ve vazbě.

Zažíváte teď hodně hektické dny?
Tady je to hektické od doby, kdy jsem se stal předsedou... Hektické jsou i sportovní okamžiky, ale celá ta aféra je asi nejhorší. Že to navíc zasáhlo výkonný výbor, to je šok.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..