Rubriky:

1. liga

Disciplinárka bude prošetřovat události v zápase Jihlavy a Sparty

25. října 2012 16:56 - Praha

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR bude prošetřovat události při nedělním utkání 11. kola první ligy mezi Jihlavou a pražskou Spartou. S Vysočinou zahájila řízení kvůli podezření ze zanedbání pořadatelské služby, letenský klub zase čelí možnému postihu kvůli masovým výtržnostem hostujících fanoušků. Případ se bude projednávat na příštím zasedání komise za týden.

Po nedělním utkáním zadržela policie šest fanoušků pražského celku, kteří ve vyhrazeném sektoru poškozovali oplocení a sedačky. Příznivci hostů se dostali do potyčky s členy bezpečnostní služby, házeli na pořadatele různé předměty a také poškodili vnitřní zařízení toalet. Vedení Sparty se ale svých fanoušků zastalo s tím, že zásah členů bezpečnostní služby považuje za nepřiměřený a neprofesionální.

Letenskému klubu se nelíbilo hlavně to, že fanoušci byli několikrát pokropeni vodními děly, i když podle něj do té doby nepoužili žádnou zakázanou pyrotechniku.

Škoda za 120 tisíc

Sparta také upozornila, že vodní dělo nepoužívali příslušníci hasičského sboru, ale členové bezpečnostní služby, navíc se prý letenští fanoušci stali terčem provokací. Podle mluvčího jihlavského klubu Miroslava Fukse byla škoda předběžně vyčíslena na 120 000 korun.

Disciplinárka bude na příštím zasedání řešit také události z utkání druhé ligy mezi Bohemians 1905 a Mostem. Také "klokani" čelí podezření ze zanedbání pořadatelské služby.

V rámci běžné agendy komise za čtyři žluté karty zastavila na jedno ligové kolo činnost Tomáši Radovi z Jihlavy a Milanu Fukalovi z Hradce Králové. V druhé lize mají stejný trest Marián Štrbák z Ústí nad Labem, Admir Vladavič z Karviné, žižkovský Jaroslav Hílek, znojemský Václav Vašíček, Ondřej Murin a Patrik Šimko (oba HFK Olomouc) a Peter Očovan z Bohemians Praha.

Jeho spoluhráč Jiří Krystan si jedno soutěžní utkání nezahraje kvůli vyloučení. Za červenou kartu má jednozápasový distanc i duo Jaroslav Starý z Vlašimi a Ivan Ciferský z Táborska.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..