Vedoucí Jablonec ztratil dva body se Slavií, Ostrava padla v Příbrami a je poslední

Ve veledůležitém zápase dvou týmů ze dna tabulky porazili fotbalisté Příbrami 2:1 Baník Ostrava, který se tak propadl až na poslední místo. Jablonec se sice osamostatnil na čele tabulky, z domácího duelu se Slavií však chtěl vytěžit více než jen bod za bezbrankovou remízu. Ve třetím sobotním utkání 12. kola Gambrinus ligy remizovalo Slovácko s Hradcem Králové 1:1.

Zklamaný Václav Svěrkoš z Baníku po skončení zápasu s Brnem.

Fotbalisté Baník Ostrava po prohře 1:2 na hřišti Příbrami čekají na výhru už devět zápasů a právě svého sobotního soupeře vystřídali na samém chvostu tabulky. Středočechy poslal do vedení Kalivoda, při jehož střele ze dvaceti metrů neměl hostující gólman Buček čisté svědomí.

Ostravané sice na začátku druhého poločasu Kukecem srovnali, o výhře svěřenců kouče Marka, který v minulosti vedl i Baník, rozhodl v 56. minutě Wágner. Příbram tak potvrdila, že na Baník umí - z posledních šesti vzájemných duelů prohrála jen jediný a v tabulce se posunula na třinácté místo.

Vedoucí Jablonec se sice může pyšnit nejvíce vstřelenými brankami, doma proti Slavii se ale prosadit nedokázal a připsal si jen bezbrankovou remízu. Zejména v prvním poločase měli Severočeši velký tlak, po zakončení Pitáka zachránilo sešívané břevno. Ve druhém dějství ale aktivita Kotalových svěřenců opadla a prozatímního lídra může zítra na čele vystřídat Olomouc, pakliže vyhraje v Teplicích. Slávisté venku nevyhráli už čtrnáctý zápas v řadě.

Hradec Králové sice už podeváté za sebou nedokázali vyhrát, z Uherského Hradiště si ale veze cenný bod za remízu 1:1 se Slováckem. Domácí vedli po přesné hlavičce Trousila, za hosty po změně stran srovnal rovněž hlavou Hochmeister.