Rubriky:

1. liga

Kouč Baníku Látal dostal vyhazov. Nahradil ho Pulpit

30. října 2012 09:27 - Ostrava
(Aktualizováno: 30. října 2012 12:04)

Slaboučké výkony a poslední místo v tabulce: není divu, že vedení fotbalového Baníku Ostrava došla trpělivost a vyhodilo kouče Radoslava Látala. Na lavičce ho nahradil Martin Pulpit.

 

http://www.fcb.cz/

„Důvody jsou tři," uvedl Petr Šafarčík, předseda představenstva klubu. „Poslední místo v tabulce neodpovídá významu, který Baník v českém fotbale má. Osm bodů ze dvanácti utkání neodpovídá výkonům a možnostem týmu a v neposlední řadě jsme došli k názoru, že ani atmosféra v týmu není optimální."

Všechno se seběhlo rychle. Trenér Látal spolu s kapitánem Lukešem vysvětlovali současný stav v pondělí odpoledne klubovému představenstvu. „A Radek Látal nás nepřesvědčil, že se něco změní," oznámil jeden z majitelů Baníku Libor Adámek.

„Rozhodli jsme se pro výměnu," navázal Šafarčík. „Měli jsme několik typů. Martin Pulpit v telefonickém rozhovoru precizně analyzoval proč je Baník poslední, řekl, co se musí okamžitě udělat, aby v posledních čtyřech podzimních kolech si v tabulce polepšil, a líbila se nám i jeho analýza hráčů."

S Látalem končí i asistent Jiří Neček, Pulpitovým spolupracovníkem bude Milan Matějka. Ten stejně jako Pulpit uzavřel smlouvu do konce června příštího roku.

"Přicházím s obrovskou pokorou"

Martin Pulpit dostal oficiální nabídku trénovat Baník v podvečer. „Měl jsem dvě hodiny na rozmyšlenou, ale tolik jsem nepotřeboval. Přicházím na Bazaly s velkou pokorou, chci pomoci klubu, který v historii českého fotbalu znamená mnoho," pronesl na úvod.

Nový trenér ostravského týmu, jenž má prvoligové zkušenosti z Olomouce a ze Žižkova, je ale stále vázán k divizním Svitavám. „Na poslední tři podzimní utkání tam zajedu, jinak už budu zcela ve službách Baníku," vysvětlil Pulpit východočeskou vazbu. V úterý už vedl na Bazalech dva tréninky.

Změna trenéra není jediná, která je výsledkem pondělního zasedání představenstva. „Ukázalo se, že byla chyba zrušit funkci sportovního ředitele. Vrátíme se k ní, už hledáme vhodného člověka," informoval Šafarčík.

Vladimír Kolář, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..