Sparta ztratila body i Kadlece s Pamičem. Baník pod Pulpitem zabral, porazil Teplice

Pod novým koučem Martinem Pulpitem skončilo devítizápasové čekání ostravských fotbalistů na výhru - Baník porazil ve 13. kole Gambrinus ligy Teplice 3:2 a odlepil se z posledního místa. I když domácí vedli už 3:0, ze závěru bylo po dvou gólech Mahmutoviče drama, ale vyrovnat se hostům už nepodařilo. Sparta vybojovala v Mladé Boleslavi díky gólu z penalty v závěru remízu 1:1 a ztrácí na vedoucí Jablonec dva body. Boleslavští dohrávali poslední čtvrthodinu v oslabení o vyloučeného Mareše.

Kropení sparťanských fanoušků při zápase v Mladé Boleslavi.

Po páteční výhře Jablonce potřebovala Sparta naplno bodovat v Mladé Boleslavi, aby se udržela na špici tabulky, jenže po sobotní remíze 1:1 v Mladé Boleslavi ztrácí na lídra dva body, a to ji ještě může přeskočit v tabulce Plzeň a Olomouc.

Letenští navíc přišli o Václava Kadlece, který se hned na úvod zápasu zranil po čelním střetu s Nešporem a byl odvezen do nemocnice s podezřením na prasklinu v lebce. Podle předběžných prognóz přijde minimálně o zbytek podzimní části sezóny.

Sparta po oboustranně bídné první půli, po níž kvůli zranění musel střídat i Manuel Pamič,  inkasovala po trefě Jakuba Mareše ze závaru po rohovém kopu. Trápení hostům alespoň částečně ulehčil čtvrthodiny před koncem střelec prvního gólu Mareš, jenž zbytečně fauloval v šestnáctce, byl vyloučen a z následné penalty vyrovnal Hušbauer.

Léčba Pulpitem zabrala

„Baník není mrtvé mužstvo," vyhlásil nový kouč, když se v týdnu pustil do záchranářské mise na Bazalech. Jmenování svérázného trenéra sice šokovalo dokonce některé hráče Baníku, o fanoušcích nemluvě, výsledek sobotního střetnutí ale naznačuje, že Pulpit nemluvil do větru.

V dresu Teplic byl hodně vidět Kerič, hned v první minutě ale spálil tutovku a za stále bezbrankového stavu se brzy osmělili i domácí. A v 9. minutě byla jejich aktivita oceněna vedoucím gólem Majtana, který po chybě teplické obrany doklepával po Zawadově přihrávce.  Před přestávkou šel Baník do dvoubrankového vedení, když se výstavní trefou prezentoval Kukec. Vzápětí podruhé selhal Kerič a ostravští šli s ulehčením do kabin...

V 83. minutě přidal třetí branku na straně domácích Lukeš, který se zapsal mezi střelce parádní zatočenou střelou. Vítězství Baníku ale ještě nebylo definitivní. Bezprostředně po Lukešově parádě totiž Mahmutovič bez problémů doklepl do prázdné branky míč odražený od tyče po střele Vůcha a za pouhé tři minuty se bosenský útočník prosadil podruhé, když  proměnil pokutový kop nařízený po faulu Kukece.

Baníku se však již ve zbylém čase podařilo těsný náskok uhájit a slaví první domácí výhru v podzimní části ligy. Po teprve druhém vítězství se Baník zbavil nálepky nejhoršího celku ligy, kterým jsou aktuálně České Budějovice. Pokud ale Jihočeši uspějí v neděli na hřišti Hradce Králové, spadnou na dno Teplice.