Rubriky:

1. liga

Kadlec s proraženou lebkou, Pamič s nataženým svalem. Sparta nefňuká, ale šrámy počítá

4. listopadu 2012 14:33 - Mladá Boleslav

Pro Spartu rána. A hned dvojnásobná. Nejenže přišla v Mladé Boleslavi o dva body, ale ztratila i mladého Kadlece. A ke všemu až do konce podzimu, neboť ze stadiónu ho vezla záchranka rovnou do střešovické vojenské nemocnice s frakturou čelní kosti. Však také letenský kouč Vítězslav Lavička po ligovém duelu přiznával: „Daleko víc než remíza mrzí, co se přihodilo Kadlecovi.“

 

Radek Petrášek, ČTK

Pražané měli a chtěli v sobotním duelu v Boleslavi vyhrát. Co jiného jim také zbývalo, když jim vedoucí Jablonec předhodil pátečním importem tří bodů z Jihlavy další výzvu?!

Agresivita a souboje, to byl problém

„Jenže domácí nám nedovolili naši kombinační hru, takže jsme se nedostávali ani do šancí. V tom byl problém," přiznával letenský Josef Hušbauer, že Pražané v Boleslavi zase narazili. Tentokrát hlavně na důraznou a agresivní hru domácích, z níž byli hodně vylekaní a nevěděli si s ní rady.

„Museli jsme naši hru založit na osobních soubojích a agresivitě. Nic jiného nám také při absenci čtyř stabilních stoperů nezbývalo. Žádný ze zákroků však nevybočil z rámce fair play," odmítal mladoboleslavský sportovní ředitel a trenér v jedné osobě Ladislav Minář, že by snad jeho svěřenci chtěli tvrdostí Spartu zastrašit, natož pak jí rozkopat.

„Chtěli jsme hrát fotbal, ale proti důsledné domácí obraně bylo těžké se prosadit. Některé zákroky byly skutečně na hraně, ale fňukat nechceme. Respektujeme metr, který sudí  nasadil," přiznával sparťanský kouč Vítězslav Lavička, že hlavně v první půli měli jeho svěřenci s mladoboleslavskou agresivitou problémy.

„Však jsme je také o přestávce upozorňovali, že domácí jdou do soubojů mnohdy na víc než na sto procent a že záleží i na osobní odvaze. Popasovali se s tím, zvedli se, vyrovnáním prokázali charakter," glosoval duel, v němž Sparta musela nakonec zachraňovat bod.

Draze zaplacený Marešův klinč

Gólem, který vstřelil Hušbauer z penalty a za který zaplatil domácí Mareš vyloučením. „Drželi jsme se s Balajem navzájem a já vůbec nesledoval míč, který letěl snad dvacet metrů od nás. Kdybych ho viděl, Balaje bych pustil," přiznával Mareš, že s albánským legionářem byl skutečně v klinči. „Víc mě ale mrzela první žlutá, kterou sudí zřejmě kompenzoval předchozí fauly."

„Mareš situaci vyhodnotil špatně, protože balón mířil někam na paneláky za bránou. Nebýt jeho školácké chyby, dovedli bychom utkání k vítěznému konci, ale po vyrovnání a čtvrthodiny jen v deseti jsme na víc, než na remízu neměli," uznával mladoboleslavský trenér.

„Remíza je pro nás ztrátou, zranění Kadlece ještě větší. Zvláště, když jsme si z Boleslavi odvezli spoustu šrámů a bude nás stát hodně práce, abychom se dali do čtvrtečního zápasu Evropské ligy v Izraeli proti Šmoně dohromady," narážel Lavička na nucené střídání  Pamiče stěžujícího si na natažený sval i třeba absenci Matějovského, který v sobotu vůbec nenastoupil.

„Přitom si moc přál hrát právě v Mladé Boleslavi, kde dlouho působil. Kotník zraněný v utkání s Libercem ale ještě nestačil doléčit," zmiňoval ztráty, s nimiž se bude muset vyrovnat.

Lékař: Kariéru mu zranění neukončí

Ve čtvrtek v Izraeli, v dalších zápasech podzimu také.  V případě Kadlece je jisté, že si letos už nezahraje, neboť zlomenina čelní kosti už ho na hřiště nepustí. „Nemyslím ale, že by toto zranění nějak ovlivnilo jeho další fotbalovou kariéru," měl pro hráče i kouče alespoň trochu povzbudivou zprávu letenský lékař Petr Novák.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..