Rubriky:

1. liga

Sparťan Kadlec už je po operaci. Chirurgové mu v lebce rovnali úlomky čelní kosti

4. listopadu 2012 16:44 - Praha

Věděl své. Už když po devíti minutách odváděl sparťanský lékař Petr Novák otřeseného Václava Kadlece ze hřiště k sanitce, bylo mu jasné, že operace bude nezbytná. Promáčknutá díra v Kadlecově lebce po hlavičkovém souboji s mladoboleslavským Martinem Nešporem jinou diagnózu ani nedovolovala. „Čelní kost je vpáčená dovnitř,“ potvrzoval, že chirurgický zákrok bude nezbytný. Mladý sparťanský fotbalista se hned v neděli dopoledne ve Vojenské nemocnici v pražských Střešovicích operaci skutečně podrobil. „Došlo při ní k úpravě polohy úlomků čelní kosti,“ referoval druhý z letenských doktorů Václav Erhart.

 

Radek Petrášek, ČTK

Zdánlivě nevinný hlavičkový souboj uprostřed hřiště se v sobotním večeru při ligovém duelu mezi Mladou Boleslaví a Spartou proměnil pomalu v horor. Domácího Martina Nešpora odnesli na nosítkách s rozraženou hlavou a s otřesem mozku, sparťanský Václav Kadlec sice odkráčel v doprovodu lékařů po svých, ale okamžitě ulehl do záchranky, která ho promptně vezla do střešovické Ústřední vojenské nemocnice na neurochirurgii k důkladnému lékařskému vyšetření.

Počítačová tomografie potvrdila diagnózu stanovenou už v Mladé Boleslavi doktorem Petrem Novákem. Při srážce hráčů došlo k vpáčení čelní kosti do Kadlecovy lebky, takže operace byla nezbytná.

"Při operaci byla upravena poloha úlomků kosti čelní, nyní je Vašek na pooperačním pokoji," uvedl druhý z lékařů letenského klubu Václav Erhart. Operační zákrok, který neurochirurgové ve Střešovicích provedli hned v neděli dopoledne, byl úspěšný, ale zatím není jasné, kdy se dvacetiletý fotbalista vrátí na hřiště.

"Prognóza a délka léčby budou určeny podle aktuálního zdravotního stavu," pravil Erhart a dodal, že Kadlec snáší zranění mimořádně statečně. Podle Petra Nováka by neměla být jeho další fotbalová kariéra ohrožena.

„Držím Vaškovi palce a přeju rychlé uzdravení. Byla to srážka, jakých každý zápas a každá sezóna přináší spoustu. Jednou se kopnete nohou, jindy si dáte loktem nebo hlavou. Fotbal je prostě i o krvi, stezích i zraněních," vyprovázel mladoboleslavský Martin Nešpor Kadlece, zatímco mu doktoři sešívali hlavu sedmi stehy.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..