Liberec - Slovácko 3:2Liberec udolal v dohrávce Slovácko. Na hřišti zářil Štajner

24. Štajner 1 : 0
26. Šural 2 : 0
45. Trousil 2 : 1
83. Hadaščok 3 : 1
85. Došek 3 : 2

Liberec

Fotbalisté Liberce zdolali v dohrávce 13. kola Gambrinus ligy před vlastním publikem Slovácko 3:2 a poskočili na pátou příčku tabulky. Hrdinou duelu se stal domácí Jiří Štajner, jenž poslal svůj tým z parádně zahraného přímého volného kopu do vedení a další dva góly potom připravil.

Liberecký Jiří Štajner (druhý zleva) přijímá gratulace od Jiřího Fleišmana. Vpravo odchází Miloš Bosančič.

Mistrovský Slovan zvítězil v jediném z posledních sedmi kol a proti Slovácku proto toužil naplno bodovat. Na hřišti se ovšem musel obejít bez záložníka Váchy, který byl v minulém kole vyloučen a navíc uviděl čtvrtou žlutou kartu. Hostům kvůli karetnímu trestu zase chyběli Kuncl s Valentou. První poločas patřil Severočechům. Skórovat mohli již po několika sekundách hry, Šural si obhodil Košúta a řítil se do šestnáctky, v poslední chvíli ale jeho střelu vytěsnil Melichárek na roh.

Podještědský celek nadále hýřil aktivitou. Ve 4. minutě udržel Štajner proti přesile míč, posunul ho Bosančičovi, jehož jedovka z dálky prolétla vedle pravé tyče Melichárkovy brány. Gólem neskončila ani akce Delarge, jenž vybojoval na půlce balón, Šural ovšem pálil vysoko nad. V 9. minutě si vyžádal ošetření brankář Slovácka, který měl potíže se zády. V zápase ale nakonec pokračoval. Ve 22. minutě se poprvé osmělili Moravané, když Daníček pálil po Lukášově přistrčení nad břevno.

Štajnerovy parády poslaly Slovan do vedení

Vzápětí se už Liberečtí radovali. Ve 23. minutě se prodíral k šestnáctce Blažek, Trousil ho fauloval a Štajner z přímého volného kopu parádní ranou přes zeď rozvlnil síť. Uběhly jen dvě minuty a domácí fanoušci jásali podruhé. Štajner krásně uvolnil Šurala, jenž křížnou přízemní ranou o tyč zvýšil náskok svého mužstva.

Slovan měl sice stále víc ze hry, dopředu se ale postupně tlačili i hosté. Nejprve načechral balón do pokutového území Reinberk a Hlúpik hlavičkoval vedle pravé tyče. V závěru poločasu se už Slovácko kontaktní trefy dočkalo. Trousila ve velké příležitosti ještě Bičík vychytal, akce ale pokračovala, míč se dostal na pravou stranu, kde odcentroval Kerbr, Trousil přehlavičkoval Ljulku a liberecký gólman kapituloval.

Slovácko ve druhém poločase sahalo po vyrovnání

Liberecké mohl brzy po změně stran uklidnit Delarge, jenž si pěkně narazil s Bosančičem, ve velké šanci ale selhal. Hosté postupem času vycítili šanci na vyrovnání a měli k němu blízko. Volešák v dobré palebné pozici trefil jen vlastního spoluhráče. V 69. minutě pak přešel Kovář v pokutovém území přes protihráče, zpětným pasem prostrčil míč Keličovi mezi nohama, jenže Došek v obrovské šanci nemířil přesně.

Když z přímého volného kopu nezacílil do černého ani Volešák, mohli definitivně stvrdit tříbodový zisk Severočeši. Bosančič si ve vápně efektně zasekl míč a pak vystřelil po zemi na přední tyč, Melichárek ovšem výtečně vyrazil.

Klíčový okamžik přišel v 80. minutě, kdy po konzultaci s asistentem Markem poslal hlavní arbitr Paták předčasně pod sprchy Reinberka, jenž zstavil nedovoleně Bosančiče. Z nařízeného přímého volného kopu sice našel Štajner jen rukavice brankáře Melichárka, o chvíli později se ale Slovan již pojistky dočkal. Štajner našel na hranici pokutového území osamoceného Hadaščoka, který dloubákem překonal Melichárka.

O vítězi střetnutí se zdálo být rozhodnuto, jenže hosté se nevzdali, naopak hned vzápětí odpověděli. Došek snížil na 2:3 a domácím bylo v závěru pořádně horko. Liberečtí svůj náskok přesto již dokázali udržet a těšili se se svými příznivci z tříbodového zisku.

První fotbalová liga, 13. kolo:
Liberec - Slovácko 3:2 (2:1)on-line
Branky: 24. Štajner, 26. Šural, 83. Hadaščok - 45. Trousil, 85. Došek. Rozhodčí: M. Paták - Marek, Blažej. ŽK: Fleišman, Šural - Reinberk, Lukáš, Kovář. ČK: 80. Reinberk (Slovácko). Diváci: 3076.Liberec: Bičík - Ljulka, Karišik, Kelič, Fleišman - Janů, Bosančič - Šural, Štajner (89. Nezmar), Blažek (62. Rabušic) - Delarge (82. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.
Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil, Mezlík, Košút - Hlúpik, Daníček, Volešák (76. Trávník), Kerbr (89. Hofmann) - Došek, Lukáš (54. Kovář). Trenér: Habanec.