Slavia neuspěla ani v Českých Budějovicích, Baník druhou výhru pod Pulpitem nepřidal

Ani patnáctý zápas v řadě na venkovních hřištích se nepodařilo fotbalistům Slavie získat tři body. Pražané prohráli ve 14. kole Gambrinus ligy v Českých Budějovicích 1:2. Ve druhém pátečním utkání nedokázali hráči Baníku navázat na vítězství z předchozího kola a pod novým trenérem Pulpitem si Ostravané připsali premiérovou porážku 0:2 s domácí Duklou.

Smutný trenér Baníku Ostrava Martin Pulpit

Slavii chyběli kvůli kartám obránci Latka a Nitrianský. Pražané i proto na Jihu Čech inkasovali už v patnácté minutě, když si balón k rozehrání standardní situace postavil Machovec a i díky nepatrné teči ve zdi skončil míč za zády brankáře Čentofalského. Už o šest minut později vedli domácí o dva góly. Táborský si narazil se Sandrem a pohotovou střelou zvýšil náskok Jihočechů. Slavii se už podařilo ve druhé půli jen snížit, když si na centr naskočil Škoda.

České Budějovice porazily Slavii teprve podruhé ze třinácti posledních vzájemných zápasů a díky zisku tří bodů se Jihočeši vzdálili od sestupových příček. Slavia je před zbylými zápasy 14. kola na sedmé příčce.

Baník na Duklu nestačil

Změna na trenérském postu pomohla Baníku jen jeden zápas. Ostravané nedokázali navázat na vítězství nad Teplicemi z minulého kola. Na Julisce prohrávali s Duklou již od první minuty. Svatonský z levé strany nacentroval a Pospěch uklidil míč za Bártova záda. I druhý gól do ostravské sítě padl po hlavičce. Bergerův centr zužitkoval ve 25. minutě Svatonský.

Ostrava posedmé v sezóně prohrála. Dukla naopak podruhé vybojovala tři body a potřetí v řadě neprohrála. Pražané se posunuli na páté místo před mistrovský Liberec.