Plzeň si poradila s Olomoucí a vede ligu. Sparta zásluhou Kweukeho zdolala Brno

Fotbalisté Plzně zvítězili ve šlágru 14. kola Gambrinus ligy doma nad Olomoucí 3:0 a posunuli se do čela tabulky. Viktoria zadělala na tříbodový zisk už v prvním poločase, kdy se trefili Kolář s Daridou. Po změně stran pak zpečetil výsledek Hora. Na druhou příčku se vyhoupla Sparta, která na Letné zdolala zásluhou střelecky disponovaného útočníka Kweukeho Brno 2:0. Z poslední pozice se odpoutaly Teplice, které porazily mistrovský Liberec 3:0.

Plzeňský záložník Daniel Kolář (druhý zleva) se raduje ze vstřelení gólu proti Olomouci.

Viktoria byla od úvodních minut lepším mužstvem a zaslouženě dokráčela k vítězství. Soupeři tak oplatila porážku z minulého ročníku, kdy Hanákům doma podlehla vysoko 0:4. Západočeši zaznamenali v nejvyšší soutěži třetí vítězství v řadě, naopak Sigma si připsala druhou porážku v této sezóně a z první příčky spadla až na čtvrtou.

Kweuke zařídil Spartě vítězství

Sparta rozhodla duel se Zbrojovkou až ve druhém poločase, přičemž hlavní postavou se stal kamerunský forvard Léonard Kweuke. V 50. minutě poslal Pražany do vedení a v poslední minutě pojistil svým pátým zásahem v sezóně Letenským vítězství. Kweuke skóroval v Gambrinus lize poprvé od 19. srpna, kdy se trefil do sítě Českých Budějovic. Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky před vlastním publikem potřetí v řadě naplno bodovali a na vedoucí Plzeň ztrácejí jeden bod. Moravané naopak prohráli potřetí za sebou a v tabulce jsou desátí.

Teplice zdolaly mistra

Severočeské derby mezi Libercem a Teplicemi začalo pořádně zhurta, když se už po jedenadvaceti sekundách hry prosadil Mahmutovič. Náskok pak domácím navýšil ve 35. minutě Lüftner a definitivní podobu výsledku stanovil čtvrt hodiny před koncem Jarolím. Teplice si tak připsaly třetí ligovou výhru v sezóně.

Svěřenci trenéra Zdeňka Ščasného se díky triumfu posunuli v tabulce na 14. místo, Liberec klesl na sedmou pozici. Slovan, který nastoupil bez zraněného lídra Jiřího Štajnera, znovu prokázal, že se mu na Teplice nedaří. V nejvyšší soutěži je naposledy zdolal 24. dubna 2011, kdy U Nisy deklasoval soupeře 6:2.

Podstatně horší bilanci má podještědský celek na Stínadlech. Poslední ligový gól tam vstřelil 21. května 2005, když po trefě Slepičky zvítězil 1:0. Od té doby čeká v Teplicích marně na gól i tříbodový zisk.