Jablonec - Ml.Boleslav 2:3Jablonec podruhé v sezóně prohrál, doplatil na bídný první poločas a vyloučení Špita

25. Magera (penalta) 0 : 1
35. Štohanzl 0 : 2
41. Piták 1 : 2
74. Nešpor 1 : 3
76. Lafata 2 : 3

Jablonec nad Nisou

Fotbalisté Jablonce podruhé v sezóně prohráli. V sobotu večer doma podlehli Mladé Boleslavi, která brala tři body za totální defenzivu, kdy ani proti sedmdesát minut oslabenému domácímu celku nepředvedla kloudnou akci. Severočeši pykali za bídný výkon prvního poločasu.

Jan Kysela z Mladé Boleslavi (vpravo) a Filip Novák z Jablonce bojují o míč.

Jablonec měl sice v úvodu převahu, jenže naprosto nepochopitelně se snažil do pokutového území soupeře dostat po centrovaných míčích, které se přitom stávaly snadnou kořistí hostující stoperská dvojice Dosoudil-Johana.

I proto mohl být brankář Mladé Boleslavi v naprostém klidu, zatímco domácího gólmana Špita drželi vlastní spoluhráči alibistickými přihrávkami při neschopnosti rozehrát neustále ve střehu. Po Novákově malé domů však jablonecký brankář nedokázal zpracovat míč, jehož se zmocnil dotírající Nešpor a Špit jej v pokutovém území skosil. Musel předčasně do sprch a ještě se kopala penalta, kterou nekompromisní dělovkou proměnil Magera.

Šokované domácí borce hrající prakticky bez zálohy a neschopné kloudné akce pak zpražil Štohanzl, když po ťukesu se spoluhráči na hranici pokutového území napálil míč nechytatelně k tyči - 0:2.

Kanonýr Lafata nahrál Pitákovi

Hosté ani při dvoubrankovém vedení žádnou ofenzivní snahou nepřekypovali, prakticky od pětatřicáté minuty zdržovali. Jablonecké borce nastartoval kanonýr Lafata, který se krátce před poločasem proměnil v nahrávače a jeho centr trknul hlavou do sítě Piták.

Po přestávce oslabení Severočeši určovali obraz zápasu. Tlačili se do ofenzivy, zejména po standardních situacích pak bylo blízko vyrovnání. Jenže Piták, Beneš ani Vaněk míč do sítě dopravit nedokázali, střílen ý centr Pitáka pak srazil na tyčku vlastní svatyně Johana.

Hosté nebyli schopni vymanit se z jabloneckého sevření, až střídající Kúdela dokázal hru Mladé Boleslavi usměrnit. Z ojedinělého výpadu pak centr Štohanzla doklepl do sítě pod Valešem Nešpor, jenže záhy byli za ofenzivní snahu odměněni domácí borci, které pohotovou dorážkou vrátil do hry Lafata.

Boleslavští se dál utápěli v zoufalství a jen bránili, a tak nebylo divu, že Jablonec byl několikrát blízko vyrovnání. Osm minut před koncem pak hosty zachránil Miller, když balón z hlavičky Marka Kysely směřující do branky zázračně vykopl. I  proto Boleslav odvezla tři body.

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2)
Branky: 41. Piták, 76. Lafata. - 25. Magera z pen., 35. Štohanzl, 74. Nešpor. Rozhodčí Královec - Filípek, Marek. ŽK: Loučka, Piták - Magera, Johana, Nešpor, Bořil, Brunclík, Sivrič, Miller. ČK: 22. Špit (Jab). Diváků: 1612.
Jablonec: Špit - Eliáš (16. Vaněk), Marek Kysela, Beneš, Novák - Loučka - Kopic (24. Valeš), Čížek (82. Třešňák), Piták, Kovařík - Lafata. Trenér: Kotal.
Mladá Boleslav: Miller - Jan Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil (87. Ščuk) - Brunclík, Janíček - Mareš (46. Sivrič), Magera (59. Kúdela), Štohanzl - Nešpor. Trenér: Minář.