Sparta - Brno 2:0Probuzený kanonýr Kweuke uctil malého Pamiče a Sparta doma porazila Brno

50. Kweuke 1 : 0
90. Kweuke 2 : 0

Po čase zase vedou ligu, jejich kralování však bude trvat jen dvě hodiny, než skončí zápas Plzeň - Olomouc. Pro fotbalisty Sparty je však mnohem podstatnější, že dva dny po návratu z pohárového duelu v Izraeli zvládli nástrahy přechodu do ligové reality a v utkání 14. kola porazili Brno 2:0. Jediným střelcem Sparty byl stejně jako ve čtvrtek v Haifě Kamerunec Kweuke.

Fotbalisté Sparty se radují z jedné z branek Lea Kweukeho (vlevo).

Pohárový duel v Izraeli si pokazili gólem inkasovaným hned v samém úvodu. A doma se fotbalistům Sparty málem přihodilo to samé. Již v 5. minutě Jarošík po dlouhém autovém vhazování Brna hlavou orazítkoval břevno vlastní branky a Zápotočný měl co dělat, aby odražený míč uklidil aspoň na roh.

Do sestavy Letenských se vrátil uzdravený Pamič, jemuž se den před zápasem narodil syn Niko a chtěl ho tedy náležitě oslavit. Diváci také oslavili rekonvalescenta Kadlece, který již po operaci hlavy sledoval zápas z hlediště.

Sparťané se rozehřáli Přikrylovou ránou těsně nad a hlavně tradičním průnikem, při jehož nebezpečném centru ovšem kolohnát Kweuke na vlhkém podzimním trávníku uklouzl a nemohl dílo zkázy dokončit.

Po půlhodině přišla dvojitá šance domácích. Tu první zakončoval po kombinaci Krejčí, ale gólman Petr byl na místě. Potom Krejčí ve vápně ideálně uvolnil Kadeřábka, který pro změnu fatálně promáchl. Spartu to muselo mrzet. Na každou příležitost se nadřela, snahu o ofenzivu brzdila spousta nepřesností a chyb.

Kweuke zařídil Spartě tři body

Vypadalo to na velké letenské trápení. Pět minut po přestávce mu zamezil znovuzrozený kanonýr Kweuke. Přes Pernicu k němu prošel Pamičův centr, kamerunský obr si ho zpracoval a zblízka skóroval.

Od té doby se Sparta dostávala do šancí snáz, Krejčí či Přikryl je však nevyužili a Kadeřábkův průnik hosté ubránili. A druhým gólem neskončil ani Matějovského čechraný přímý kop, který překvapivě doplachtil až na tyč.

V závěru se Spartě pro příští zápas vyžlutil Kweuke a Hušbauer zahodil tutovou pojistku nejtěsnějšího náskoku. Napravil to však záhy, když v poslední minutě přesně odcentroval a Kweuke se hlavou trefil podruhé.

Sparta Praha - Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)
Branky: 50. a 90. Kweuke. Rozhodčí: Kocourek - Jiřík, Peřina. ŽK: Matějovský, Kweuke - Michal Škoda, Glaser, Pašek, Fall. Diváci: 6752.
Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (90. Hybš), Hušbauer, Matějovský, Krejčí (85. Holek) - Přikryl (72. Skalák) - Kweuke. Trenér Lavička.
Brno: Petr - Pašek, Kaufman, Pernica, Buchta - Šoljič (70. Fall) - Glaser (58. Přerovský), Mezlík, Zavadil, Lutonský (80. Traore) - Michal Škoda. Trenér Čuhel.