Drnovice využily přesilovku až v závěru

DRNOVICE

Až v samém závěru utkání využili v neděli fotbalisté Drnovic početní výhody a po brankách Kropáčka tři minuty před koncem a Holuba ve třetí minutě nastavení porazili Mladou Boleslav 2:0. Hosté postrádali od 43. minuty vyloučeného Gábu. "Odehráli jsme dobré utkání. Soupeře, který vyhrál na Spartě, jsme se nebáli," řekl kouč Drnovic Josef Mazura.

Drnovice se vzchopily až v závěru poločasu. Nejdříve ve vyložené šanci trefil Holub pouze obránce Skálu a ve 38. min. zakončil Holenda únik po pravé straně bídnou střelou.

O největší vzruch se postaral dvě minuty před koncem poločasu Gába, který nakopl bez míče Čápa a uviděl červenou kartu. Převahu využili drnovičtí až v závěru zápasu. Střídající Kropáček po třech minutách pobytu na trávníku vstřelil po rohu svou první ligovou branku. Ve třetí minutě nastaveného času pečetil domácí výhru po centru Klinky Holub. "Zápas ovlivnilo Gábovo vyloučení a naše chyby v závěru," uvedl trenér hostí Dušan Uhrin ml.

FK Drnovice - FK Mladá Boleslav 2:0
Branky: 87. Kropáček, 90.Holub. Rozhodčí: Helebrant, žluté karty: Abanda - Krátký, červená: 43. Gába (MB), 2657 diváků, poločas 0:0
Drnovice: Bureš - Ševinský (60. Vajda, 77. Adamec), Abanda, Schindler, V. Čáp - Svoboda (84. Kropáček), Bílek, Holub, Onofrej - Klinka, Holenda.
Mladá Boleslav: Miller - Krátký, Skála, Švejdík, Palát - Gába, Vít, Matějovský (89. Volešák), Čupr (65. T. Čáp) - Bednář (88. Rojka), Sedláček.