České Budějovice konečně zabraly

ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRAHA

Poprvé od konce srpna a 4. ligového kola se z výhry radovali fotbalisté Českých Budějovic. Jihočeši konečně zabrali a především zásluhou Kuliče to odnesly Blšany. "Chtěli jsme dát gól v úvodu, což se povedlo. Zápas rozhodla naše bojovnost a nasazení," radoval se kouč domácích Robert Žák.

Dynamo brzy zatlačilo Severočechy k jejich šestnáctce. Kulič si na levé straně pohrál s dvěma obránci a přesnou ránou k tyči prostřelil Chvalovského. Jenže od té chvíle se Jihočeši báli o vítězství a přenechali hostům iniciativu. Ti však nedali na podzim venku ještě gól a zůstali věrni této tradici.

Když už se dostali Šelicha a pak dvakrát Pešír do šance, nemířili přesně. Druhá půle bylo v režii domácích. Po hodině hry Kulič obešel čtyři hráče, ale trefil břevno. Odražený míč však propálil do sítě Plocek. Další akci hvězdy utkání Kuliče zastavil v poslední chvíli Vorel a po třetí parádě těsně přestřelil.

Stoprocentní šanci ještě neproměnil Lafata, ale po akci Vozábala dokončil dílo blšanské skázy Gruber. "Brzy jsme inkasovali, pak jsme byli lepší, ale po změně stran to byla katastrofa. S tímto přístupem nemůžeme porazit nikoho," konstatoval kouč hostí Michal Bílek.

Dynamo České Budějovice - Chmel Blšany 3:0 (1:0)
Branky: 4. Kulič, 61. Plocek, 87 Gruber. Rozhodčí Čuřín, žluté karty: Chlebek, Němec - Vorel, Müller, Michal, Zachariáš, Pešír, 2255 diváků, poločas 1:0.
Č. Budějovice: Filipko - Pončák, Horejš, Homoláč, Leština - Němec (73. Gruber), Chlebek, Vozábal, Plocek - Kulič (70. Matoušek), Lafata (86. Myšák).
Blšany: Chvalovský - Zachariáš, Vorel, Müller, Šourek (58. Michal) - Polodna (74. Devátý), Dort, Bílek, Šelicha, Pleško - Pešír.