Jablonec posedmé bodoval

JABLONEC

Fotbalisté Jablonce se díky premiérové ligové trefě záložníka Jindřiška v neděli radovali z dalšího tříbodového zisku, který je posunul až na třetí místo tabulky.

Jablonecký Weber (vlevo) se snaží obejít Kroču ze Zlína.

Trenér vítězů Petr Rada si po sedmém zápase bez prohry v řadě oddechl: "Narazili jsme na houževnatého soupeře. Hráče jsem nabádal k trpělivosti, za bojovnost jsme si vítězství nakonec zasloužili."

Jablonečtí se museli obejít bez zraněného brankáře Špita, za něhož zaskočil Lovásik. V 9. min. Smíškovu ránu z hranice šestnáctky vykopl hostující Dobeš z prázdné branky. Ve 40. min. hostující brankář jen s námahou vyrazil Hrotkovu hlavičku a těsně před přestávkou Kroča pálil po rohu těsně vedle.

Ospalý začátek druhé půle ukončila vedoucí branka domácích. Postaral se o ní Jindřišek, jehož pohotová střela doputovala po teči jednoho z bránících hráčů do sítě. "V zápase rozdílných poločasů nás domácí zpočátku přehrávali. Po změně stran jsme se zlepšili, ale paradoxně jsme inkasovali," konstatoval trenér hostí Pavel Hapal.

FK Jablonec - Tescoma Zlín 1:0
Branka: 58. Jindřišek. Rozhodčí Jiřík, žluté karty: Loučka - Kroča, 3390 diváků, poločas 0:0,
Jablonec: Lovásik - Laštovka, Dosoudil, Hrotek, Loučka - Jindřišek, R. Čížek (90. Kordula), Hušek, Weber (84. Nesvadba) - Klapka, P. Smíšek (80. Šenkeřík).
Zlín: V. Baránek - Vidlička, Kroča, Lasota (42. Vrtělka), Hubáček - Zapletal (78. Bača), Činčala, Švach, Dobeš (60. Žemlík) - Janíček, Malár.