1. liga

Gól Sparty v duelu s Teplicemi neměl platit, Nádvorník zase ovlivnil zápas v Liberci

22. listopadu 2012 19:27 - Praha
(Aktualizováno: 22. listopadu 2012 20:13)

Hned dva arbitři svými verdikty ovlivnili zápasy minulého kola fotbalové Gambrinus ligy. Asistent rozhodčího Ivo Nádvorník v Liberci, kde hrála a nakonec 2:1 vyhrála Plzeň, sudí Jílek zase na pražské Letné. Podle verdiktu komise rozhodčích tam totiž uznal Spartě gól, který neměl platit, neboť trefě Balaje předcházel faul Jarošíka.

Radek Petrášek, ČTK

Teplice se na Letné po inkasovanémgólu zlobily. A komise rozhodčích potvrdila, že právem. Dala za pravdu Severočechům, že ještě před tím, než vstřelil Balaj jediný - a nakonec vítězný - gól, dopustil se Jarošík faulu.

"Z lavičky jsem to neviděl, ale hráči o faulu Jarošíka mluvili," stěžoval si hned po utkání teplický kouč Zdeněk Ščasný. I předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková dospěla ke stejnému názoru. Hlavní sudí Jan Jílek si proto v lize nezapíská dvě utkání.

Asistent hlavního rozhodčího Ivo Nádvorník chyboval v libereckém duelu rovněž, takže si  nezamává čtyři zápasy. Nádvorník v 62. minutě neodmával ofsajd, po kterém plzeňský David Štípek vyrovnal po přihrávce Michala Ďuriše na 1:1. V prvním poločase naopak asistent rozhodčího ve 23. minutě nesprávně signalizoval ofsajd a chybně tak zastavil akcí domácího Slovanu. Plzeň na severu Čech zvítězila 2:1 a stala se půlmistrem Gambrinus ligy.

Na dvě utkání má omezenou delegaci také Jaroslav Bílek. Pyká za to, že v zápase mezi Ostravou a Slováckem (2:1) neudělil domácímu hráči červenou kartu za surovou hru.