Jablonec po výhře nad Hradcem vede ligu, dvakrát se trefil Lafata

Fotbalisté Jablonce se po sobotních zápasech 16. kola vrátili na vedoucí příčku Gambrinus ligy. Severočeši porazili doma Hradec Králové 3:2, o výhře rozhodl na začátku druhé půle kanonýr David Lafata, který proměnil pokutový kop, po němž hosté dohrávali v deseti. V dalších zápasech Slovácko remizovalo s Olomoucí 1:1, České Budějovice doma nestačily na Mladou Boleslaví a prohrály 0:1.

Jablonecký útočník David Lafata (vlevo) a záložník Tomáš Čížek se radují z gólu.

Výhrou v Olomouci povzbuzený Jablonec se minimálně do neděle znovu posunul na vedoucí příčku tabulky, v domácím prostředí přitom vyhrál teprve počtvrté. Svěřenci kouče Kotala mají náskok jednoho bodu na druhou Plzeň a další bod je dělí od třetí Sparty. Pražané však mají k dobru nedělní zápas v Příbrami, Plzeň nastoupí v pondělí doma proti Jihlavě. Hradečtí „Votroci" naopak hrají o záchranu, jsou jen tři body nad hranicí sestupu.

Dvě porážky v řadě poslaly Olomouc mimo vedoucí trojlístek. Ani v sobotu se Sigma neradovala ze tří bodů. Hanáci sice měli v Uherském Hradišti značnou herní převahu, jenže v 25. minutě otevřel skóre domácí Kerbr a hosté museli rychle dotahovat. Po půl hodině hry srovnal útočník Doležal a jeho gól definitivně rozhodl o dělbě bodů.

České Budějovice jsou pouhé tři body nad poslední Příbramí, což jim k zimnímu klidu zdaleka nestačí. Jihočeši navíc nezvládli sobotní domácí zápas s Mladou Boleslaví a teoreticky jim hrozí propad na poslední příčku tabulky, to by však Teplice musely v neděli porazit Brno a Příbram výrazným poměrem přehrát Spartu. Boleslav se po sobotě posunula na pátou pozici, tři body zařídil Středočechům znovu stoper Johana.

Jablonec - Hradec Kr. 3:2 (2:2)
Branky: 6. a 48. z pen. Lafata, 45+2. Štochl - 17. Harba, 27. Halilovič. ČK: 47. Holeš (H).