Jablonec - Hradec 3:2Kanonýr Lafata dvěma góly vrátil Jablonec do čela ligové tabulky

6. Lafata 1 : 0
16. Harba 1 : 1
27. Halilovič 1 : 2
45. Štochl 2 : 2
47. Lafata (penalta) 3 : 2

Jablonec nad Nisou

Fotbalisté Jablonce porazili v 16. ligovém kole Hradec Králové 3:2 a minimálně do neděle poskočili na první místo. Severočeši v zápase dvou obratů rozhodli o výhře na začátku druhé půle, kdy se z penalty prosadil svým druhým gólem v utkání Lafata, který se s třinácti trefami posunul do čela střelecké tabulky. Hradec hrál od 47. minuty bez vyloučeného Holeše a znovu srovnat už nedokázal.

Radost jabloneckých fotbalistů.

Jablonec, který z předchozích osmi domácích zápasů v této sezóně vyhrál jen tři, odstartoval náporem a hned po šesti minutách otevřel skóre. Hostující obrana trestuhodně zapomněla při rohovém kopu na Lafatu a nejlepší kanonýr minulé sezóny střelou na přední tyči otevřel skóre. Vedoucí branka ale favoritovi spíše uškodila.

Hradec se inkasovaným gólem nenechal zdeptat a v 16. minutě srovnal skóre. Harba se zasekávačkou zbavil Jablonského a se štěstím nepříliš povedenou střelou na zadní tyč srovnal. "Votroci" sebevědomě kombinovali a v 27. minutě otočili stav. Hochmeister z pravé strany nacentroval do vápna a druhý z Bosňanů v hostující sestavě Halilovič přesnou hlavičkou k tyči překonal Valeše.

Domácí brankář poté zlikvidoval Šislerovu střelu a stejného hráče pak jen špatné zpracování připravilo o gólovou šanci. Domácím se navíc zranil stoper Beneš, kterého musel v 37. minutě vystřídat Štochl. Byl na hřišti jen necelých deset minut, než zařídil vyrovnání. V druhé minutě nastavení propálil vše před sebou poté, co se k němu po centru odrazil ve vápně míč.

Rozhodnutí přinesl start druhé půle. Holeš ve vápně fauloval Kovaříka, inkasoval červenou kartu a Lafata z penalty znovu převážil misky vah na stranu Jablonce. Domácí kanonýr dal Hradci osmý gól za posledních pět vzájemných zápasů a posunul se do čela střelecké tabulky.

Hradec mohl litovat, že z dobré první půle nevytěžil víc. I v oslabení byl favoritovi důstojným soupeřem a krátce po inkasované brance mohl dokonce opět srovnat. Rozhodčí zastavili samostatný únik na jabloneckého brankáře Valeše, přestože opakovaný záběr ukázal, že míč předtím nejspíš ještě neopustil hřiště. V závěru už ale hostům došly síly a na vyrovnání nedosáhli.

16. kolo první fotbalové ligy:
Baumit Jablonec - FC Hradec Králové 3:2 (2:2)
Branky: 6. a 47. z pen. Lafata, 45.+2 Štochl - 16. Harba, 27. Halilovič. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kotík. ŽK: Kopic - Halilovič, Zelený, Poděbradský. ČK: 47. Holeš (Hradec). Diváci: 2028.
Jablonec: Valeš - Kysela, Beneš (37. Štochl), Novák - Kopic (79. Třešňák), Čížek, Piták (87. Vaněk), Loučka, Jablonský - Lafata, Kovařík. Trenér: Kotal.
Hradec: Koubek - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Harba, Šisler (85. Zec), Hochmeister (87. Pávek), Strnad (71. Zelený), Štěpán - Halilovič. Trenér: Plíšek.