Sparta se rozešla s Příbramí bez gólů a přezimuje na třetím místě tabulky

jis, dosČTKSport.cz

Fotbalisté pražské Sparty se v nedělním utkání 16. kola v Příbrami střelecky neprosadili a museli se spokojit s bodem za bezbrankovou remízu. Letenský tým přezimuje na třetím místě tabulky, na vedoucí příčku zaútočí Viktoria Plzeň, která v pondělní dohrávce přivítá nováčka z Jihlavy. Ve druhém nedělním zápase porazily Teplice doma Brno 2:0, Severočeši se před přestávkou vyhoupli mimo sestupové pásmo.

Leonard Kweuke zasahuje míč před příbramským stoperem Milanem Mišůnem.

Pražané propásli šanci alespoň dočasně jít na první místo tabulky. Teď ztrácejí jeden bod na vedoucí Jablonec a v pondělí se jim ještě víc může vzdálit Plzeň. Pokud Západočeši vyhrají dohrávku s Jihlavou, na Spartu budou mít tříbodový náskok. Příbram přezimuje na úplném chvostu tabulky.

Nespokojený kouč Teplic Ščasný avizoval na zimu změny v kádru, bídný podzim fotbalisté na Stínadlech alespoň částečně zachránili nedělní výhrou proti Brnu. Teplice v této sezóně doma prohrály jen jednou s Jabloncem,přesto přezimují až na 14. místě tabulky a na jaře je čeká boj o záchranu. Skóre zápasu s Moravany otevřel po hodině hry obránce Chovanec, druhý gól přidal o šest minut později útočník Mahmutovič.