Liberec je po dohrávce třetí

Ve svém prvním utkání před domácími fanoušky získal trenér fotbalistů Opavy Vlastimil Palička bod. V minulém kole Opava prohrála v Blšanech a Palička si tak na první bodový zisk v novém působišti musel počkat. Na podzim ještě jako kouč Zlína Severočechy porazil. Liberec remízou 1:1 potvrdil výsledky posledních tří kol, ve kterých odešel ze hřiště po stejném výsledku. V tabulce poskočil na třetí příčku.

Liberec zahájil útočně, už ve druhé minutě mohl po chybě gólmana Vaška skórovat Polák. V poslední chvíli odvracel Krajčovič. Severočeši byli úspěšnější o chvíli později. Probudil se kanonýr Liberce Michal Pospíšil, který na přesný zásah čekal čtyři kola. V Opavě byl úspěšný už v 8. minutě.

Pospíšil zachytil nepovedený odkop beka domácích Pšeničnycha a pohotovou střelou bez přípravy z hranice pokutového území skóroval. Byla to ale náhodná akce, jinak se hra odehrávala povětšinou ve středu pole a příliš krásy nepobrala.

Domácí byli aktivnější a za aktivitu byli odměněni ve 26. minutě. Po faulu Valachoviče propálil z přímého kopu Melinho zeď Liberce a vyrovnal. Brankář Hauser zareagoval na střelu pozdě a míč skončil za jeho zády.

Vzrušení přišlo v závěru

I po změně stran pokračovali v aktivnějším výkonu Opavští, přesto ale hra měla do kvalitního ligového průměru daleko. Zajímavost nabral zápas v závěrečných minutách. Deset minut před koncem v rozhodující okamžik odskočil míč domácímu Kišovi, z protiútoku mohl skórovat liberecký Pospíšil.

Už v nastaveném čase unikl do brejku opavský Hubník, udělal kličku i gólmanu Hauzrovi, ale pak netrefil odkrytou branku. Haurz utkání nedohrál, v nastaveném čase zasáhl míč rukou mimo pokutové území a sudí Matějek jej vyloučil. Následný přímý kop ale poslal Baránek nad.

Liberec uhrál v Opavě remízu 1:1 a poskočil tak na třetí příčku tabulky fotbalové Gambrinus ligy.

Slezský FC Opava - Slovan Liberec 1:1 (1:1)
Branky: 26. Melinho - 9. Pospíšil. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Chytil. ŽK: Kisel, Hamouz, Valachovič. ČK: 90.(+5) Hauzr (všichni Liberec). Diváci: 2781.
Opava: Vašek - Laciga, Krajčovič, Kotůlek, Bureš - Kiša, Sviták, Metelka, Pšeničnyj (42. Baránek) - Batista (74. M. Hubník), Melinho (82. Zeher). Trenér: Palička.
Liberec: Hauzr - Šinglár, Valachovič, Lukáš, Hamouz - Kisel, Polák, Hodúr (61. Ančic), Papoušek (72. Broschinský) - Pospíšil, Došek (61. Zápotočný). Trenér: Griga.