Rubriky:

Fortuna liga

Fotbalová Slavia zvýšila kapitál o 285 miliónů, chce tím smazat dluhy

28. prosince 2012 20:32 - Praha

Fotbalová Slavia navýšila svůj kapitál o 285 miliónů korun, čímž chce snížit své dluhy vůči společnosti Aries Trading majitele Aleše Řebíčka. Vedení pražského klubu o tom rozhodlo na páteční mimořádné valné hromadě.

 

Jan Handrejch, Právo

Základní kapitál akciové společnosti SK Slavia Praha byl podle klubového webu navýšen z dosavadních 406 miliónů korun na 691 miliónů. "Rozhodnutím majitele a na jeho žádost byly půjčky kapitalizovány, čímž se Slavia stala ekonomicky průhlednou společností s plusovým kapitálem," uvedla tisková mluvčí Soňa Nouzáková.

Smazání pohledávek může být chápáno také jako krok k naplnění finančního fair play Evropské fotbalové unie UEFA. Ta totiž rozhodla, že od roku 2014 budou moci hrát evropské poháry pouze celky bez dluhů.

Valná hromada klubu z Edenu také schválila změnu v majetkové struktuře klubu. Všechny akcie na jméno se nyní změní v akcie na majitele. "Akcionář se nadále rozhodl navrhnout změnu z akcií vedených na jméno na akcie na majitele. Tento krok činí s vědomím špatné pověsti akcií ve formě na majitele, ale rozhodně nemá v úmyslu provádět jakékoliv nekalé transakce nebo skrývat vlastnickou strukturu," citoval Nouzákovou web iHned.cz.

Slavia se potýká s finančními potížemi dlouhodobě. V roce 2011 měla kvůli dluhům existenční problémy a před krachem ji na poslední chvíli zachránila změna majitele. Majoritní podíl akcií nejprve převzala investiční skupina Natland, na začátku srpna se pak stal většinovým vlastníkem bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček.

Natland s Řebíčkem uhradili závazky vůči hráčům, realizačnímu týmu i zaměstnancům klubu a splatili také největší dluh ve výši asi 100 miliónů vůči britské firmě ENIC, bývalému vlastníkovi klubu. I tak ale pražský klub zaznamenal minulý rok finanční ztrátu 476 miliónů korun, nejvyšší v historii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..