Rubriky:

1. liga

Votroci hlásí první dvě posily, z Boleslavi přichází kanonýr Kulič

3. ledna 2013 11:56 - Hradec Králové
(Aktualizováno: 3. ledna 2013 13:24)

Fotbalisté Hradce Králové zahájí v pátek zimní přípravu i s posilami Markem Kuličem a Tomášem Hájkem. Bývalý reprezentační útočník Kulič přichází na testy z Mladé Boleslavi a pokud během ledna prokáže dobrou výkonnost a projde zdravotní prohlídkou, bude uzavřen jeho přestup. Levý bek či stoper Hájek přichází na půlroční hostování s opcí z druholigového Zlína, za který na podzim odehrál deset zápasů.

 

Petr Horník, Právo

Sedmatřicetiletý Kulič má na kontě 12 startů za národní tým a 372 ligových zápasů. Na podzim však i kvůli zdravotním problémům nastoupil pouze pětkrát. I proto se ho Hradec nejprve rozhodl vyzkoušet.

"Marek má k našemu klubu a městu srdečný vztah a chce být opravdovou posilou. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu během podzimní části sezóny a obrovské zodpovědnosti pomoci Votrokům v těžkých bojích v jarní části sezóny jsme se dohodli na jeho působení v našem klubu do konce ledna letošního roku. Během tohoto měsíce se ukáže, zda je Marek schopen tyto vize naplnit. Pokud ano, do našeho klubu přestoupí," stojí v prohlášení východočeského klubu.

Hradec si od příchodu bývalého hráče Lázní Bohdaneč, Drnovic, Příbrami, Mladé Boleslavi, Sparty či Českých Budějovic slibuje zejména zkušenost.

"Měl by se stát jednou z osobností týmu a hlavně by měl zkvalitnit útočnou fázi mužstva. Dále by měl být nápomocen při výchově a růstu našich mladých hráčů. V neposlední řadě by měl být jako hradecký patriot výraznou postavou v jarních těžkých bojích," připomněl trenér Jiří Plíšek, že Kulič je hradeckým odchovancem a ve městě také bydlí.

Druhou posilou je jedenadvacetiletý obránce Hajek. "Vzhledem k tomu, že v kádru nemáme typicky levonohého defenzivního hráče, a vzhledem k tomu, že nevíme, zda Jakub Chleboun opět neodejde do Kazachstánu, příchod Tomáše vítáme. Na podzim jsme ho sledovali v pěti utkáních a jevil se nám velmi dobře," řekl ředitel klubu Richard Jukl. "Je to pro nás perspektivní hráč, který by měl zvýšit konkurenci v obranných řadách," řekl Plíšek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..