Rubriky:

1. liga

Teprve až mu Křetínský koupí Lafatu a Váchu, bude sparťanský kouč Lavička s posilami spokojen

4. ledna 2013 12:55 - Praha

Netají, že jeho priority v zimním přestupním termínu jsou přece jen trochu jiné než hráči, kteří zatím do Sparty přišli. A to přesto, že letenský kouč Vítězslav Lavička pochopitelně volí diplomatická slova, z nichž ani náznakem nezazní, že by mu snad testování kontroverzního útočníka Romana Bednáře, který v předchozím angažmá v tureckém Sivassporu neodehrál ani jednu ligovou minutu, či litevského obránce Valdemara Borovského, nebylo po chuti. „Našimi prioritami byli a jsou Lafata s Váchou,“ připomíná trenér Sparty.

 

Vlastimil Vacek, Právo

O Davida Lafatu jste moc a moc stáli už v létě, ale majitelé klubů se vůbec nesešli, aby o jeho přestupu jednali. Kde v sobě berete jistotu, že se vaše touha naplní a Daniel Křetínský vám ligového kanonýra koupí?

Z informací, které jsem od našeho klubového vedení dostal. A také ze zájmu samotného Davida, který do Sparty chce.

Informace o transferu libereckého Váchy si protiřečí. Zatímco na severu Čech tvrdí, že jednání uvízla, vaši nadřízení prohlašují, že už v pondělí by mělo dojít k dohodě. Proč o Váchu tolik stojíte?

Protože jde o kvalitního a pracovitého záložníka, který by se do našeho způsobu hry hodil.

Na Chelsea za 950 korun, ale i za tři tisíce
Prodej vstupenek na vyřazovací duel Evropské ligy mezi Spartou a Chelsea, jež se hraje na Letné 14. února, bude zahájen 21. ledna. Letenský klub nabídne vstupenky ve čtyřech cenových relacích. Nejlevnější budou stát 950 korun, další pak 1500, 2200 a nakonec 2950 Kč na nejlepší místa na stadiónu. Nejprve si budou moci vstupenky nakoupit majitelé permanentek, kteří budou mít slevu 30 až 40 procent. Volný prodej začne o týden později. Všechny vstupenky se budou prodávat na jméno.

Takže když vám Křetínský koupí jak Lafatu, tak i Váchu, budete spokojen?

Určitě, protože oba jsou našimi prioritami v zimním přestupním období.

Exreprezentant Bednář, který se vrátil z Turecka, prioritou nebyl?

Má v sobě nesporně potenciál, který znám ještě z dob, kdy působil v české lize, takže pokud bude stoprocentně v pořádku, má Spartě co nabídnout. Je to důrazný útočník, ale s jeho angažováním chceme být zatím opatrní. Uvidíme, jak je na tom zdravotně i herně.

O litevském legionáři Borovském to víte, když jste si ho pozvali na testy?

Sledujeme ho už delší dobu a chtěli jsme ho pozvat už v létě. Přišla mu do toho však svatba, takže ze zkoušení sešlo. Mohlo by jít o vhodný typ hráče pro naše zadní řady.

Prioritou ovšem zůstávají Lafata s Váchou.  Stanovil jste si nejzazší termín, kdy je chcete mít v mužstvu?

Čas hraje proti nám, takže bychom potřebovali, aby se k mužstvu připojili co nejdříve. S přípravou začínáme v Praze, pak odjíždíme na kondiční soustředění do Františkových Lázní a po návratu na Letnou se vydáme koncem ledna na herní kemp do Španělska. Odlet je posledním datem pro příchod zmiňovaných hráčů.

Už 14. února váš čeká první duel vyřazovací části Evropské ligy s londýnskou Chelsea. Nakolik vám komplikuje plány zkrácená příprava?

Nijak zásadně. Máme pět týdnů, abychom se připravili nejen na Chelsea, ale i na ligové jaro.

Jenže konfrontace Chelsea bude prubířským kamenem vaší připravenosti a může ovlivnit i další průběh jara...

Duel s vítězem Ligy mistrů je velkou motivací pro nás všechny. Však jsem to také hráčům hned při první novoroční promluvě připomněl. Zatím o Chelsea sbírám všechny dostupné informace a pochopitelně se do Londýna vydám, abych ji viděl na vlastní oči.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..