Rubriky:

1. liga

Tecl zaplatí zápisné přes sto tisíc, vyhrožuje vykutálený Horváth. A nedej bože, aby dal ještě nějaké góly...

4. ledna 2013 19:30 - Plzeň

Stahování trenýrek před ohromenými servírkami a podobné drsné legrácky, na to musí být Stanislav Tecl dobře nachystán. Dvaadvacetiletý jihlavský fotbalista posílil za více než 20 miliónů korun Plzeň a v kabině Viktorie dostal místo hned vedle obávaného vtipálka Pavla Horvátha. Kapitán ligového lídra si už podal nejednoho nešťastníka, a tak je nováček ve střehu. „Snad mi dá chvíli pokoj, než se rozkoukám, a až pak se na mě vrhne,“ prosí Tecl.

 

Nova

Vykutálený je až běda. Sám by měl šoupnout něco do placu za to, že byl během prosincové dovolené zařazen do ideální jedenáctky základních skupin Evropské ligy. Jenže to téměř osmatřicetiletý Horváth ne, hned se stará o to, jak vystrašit mladého souseda v plzeňské kabině.

„Jelikož se zvýšilo DPH, tak zvyšujeme i zápisné. Takže ho to bude stát něco kolem sta tisíc," smál se Horvi po prvním letošním tréninku. „A nedej bože, aby dal ještě nějaké góly... Teda pro Standu, protože zápisné by pak ještě narostlo. Pro nás jen dobře," dodával další výhrůžky.

Jenže Tecl už není tak vykulený, jako když před třemi lety mířil z mateřské Jihlavy na hostování do Slavie. Záhy pochopil, že za dobré zacházení musí mazákovi něco nabídnout. „Pavel slíbil, že se o mě v kabině postará. V Jihlavě jsem byl zvyklý kopat penalty, ale tady mu je samozřejmě nechám. Přece se s ním nebudu přetahovat," ujistil Tecl.

Přes stopera Horviho se posila neprosadila

Srandičky stranou, i Horváth je samozřejmě rád, že Plzeň tak nadějnou posilu získala. „Standa přišel jako střelec. Doufám, že se u nás bude prosazovat jako v Jihlavě. Je tady mužstvo, které by mu mělo sedět. A pro klub je zajímavý i tím, že je ve dvaadvaceti perspektivní," věří kapitán.

Na prvním tréninku ovšem nového parťáka nešetřil. „Neměl šanci se prosadit, protože jsem hrál stopera," trumfoval plzeňský veterán.

Vzhledem ke zranění stoperů Čišovského, Procházky a Hejdy si možná Horvi během přípravy zakope na tomto postu častěji. „To beru. Tuším, že se na stoperu tolik neběhá, takže by mi to mohlo vyhovovat," culí se záložník proslulý nejen precizní kopací technikou, ale také nepříliš atletickou postavou...

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..